Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia treener ja poksija Astrid Johanna Grents külastas hiljuti taskuhäälingut „Inspireerivad raamatud“, mille saatejuhiks on 12. klassi õpilane, Haridus – ja Noorteameti veebiplatvormi Teeviit Juunior peatoimetaja ja JUST Filmi lapse õiguste programmi žürii liige Triin Sooäär, kes on varasemalt töötanud Lastekaitse Liidu lapse õiguste saadikute koordinaatorina ja juhtinud mitmeid noorteorganisatsioone.
„Inspireerivad raamatud“ podcasti eesmärk on tuua kokku raamatuhuvilised noored ja eksperdid ning arutleda eri teemavaldkondade üle, nagu õppimine, suhted, tervis, eneseareng, keskkond ja mitmed muud teemad. Podcasti idee autorid on noorteinfoportaal Teeviit noored vabatahtlikud, soovides toetada noorte huvi kirjanduse ja kultuuri vastu ning inspireerides raamatusoovitustega noori üle Eesti.
View this post on Instagram
Toome teieni kuus head mõtet Astrid Johannalt.
- Raamatuid lugedes õpid nii iseennast kui ka teisi paremini mõistma – õpid ennast paremini tundma ja õpid end seeläbi ka paremini aitama.
- Kui sul on suhted korras, siis on ka kõik muu korras, suhteid tuleb hoida. Võid tööd teha ja raha teenida, aga kui sul ei ole seda kellegagi jagada, siis elu on suhteliselt mõttetu.
- Poksis õpid tihtipeale kaotustest rohkem kui võitudest. Samuti on ka elus negatiivsete emotsioonide ja hetkedega – alati juhtub mingi asi põhjusega.
- Võites ei tohi ajada oma nina püsti ega arvata, et olen maailma parim. Ühel hetkel võib tulla uuesti kaotus ja peab ka siis oskama jääda väärikaks.
- Ära võrdle ennast teistega, vaid sellega, kes sa olid eile, sest sinu esimene lehekülg ei ole kindlasti samasugune nagu kellegi teise sajas lehekülg.
- Kui lähen ringi, siis ma ei ole enam tore ja sõbralik Astrid, vaid olen tugev tüdruk – pean ikkagi olema mina vs vastane, ellujäämise instinkt tuleb välja.
3 raamatut, mida Astrid Johanna lugeda soovitab:
- „12 elu mängureeglit,” Jordan B. Peterson
- „Bruce Lee. Elu,” Matthew Polly
- „Mõtle nagu munk,” Jay Shetty
Taskuhäälingut saad kuulata siit.
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?