Argentiinlannadest õed Bermudezid võidutsesid tiitlimatšides

30. detsember 2018 | Uudised

Argentinas poksisid 29. detsembril samal üritusel tiitlimatšides õed Daniela ja Evelyn Bermudez.

29-aastane Daniela (23-3-3 enne matši) on WBO kukk-kaalu tšempion 2017. aastast. Viimati poksis ta aprillis ja oli siis raskemas kaalus üle IBF-i raskekukk-kaalu tšempionist Marcela Acunast. Daniela rohkem seal proovida ei soovinud ja Acuna võitis tiitli tagasi. Daniela viimane kaotus pärines 2014. aastast, kui ta kaotas WBO kärbeskaalu tiitlimatšis Yesica Boppile. Temale kaotas Daniela ka 2011. aastal WBA kergekärbeskaalu tiitlimatšis. Kaotus ja võit on tal kirjas kahest matšist endise tšempioni Edith Mathyssega. (Edithi vend Lucas kaotas tiitli Manny Pacquiaole.) Üle on ta olnud ka endisest tšempionist Mayerlin Rivasest.

Daniela laupäevane vastane Yolis Franco (23-10-4) on pärit Colombiast. 42-aastase Franco oli kaotanud neli korda tiitlimatšides, viimati septembris kergekaalus Rose Volantele.

Bermudez alistas Franco 4. raundis tehnilise nokaudiga.

22-aastane Evelyn Bermudez (10-0 enne matši, 2 nokauti) sai skandaalse 96-94, 96-94, 94-96 võidu IBF-i kergekärbeskaalu tšempioni Guadalupe Bautista (12-10-2) üle. Mehhiklanna Bautista sai vöö mais võiduga Andrea Sanchezi üle ja on võitnud ka praegust tšempionit Yesenia Gomezit.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel