Andy Manzolo, meie mees Inglismaal

26. september 2019 | Persoon, The League, Uudised

Andrei Manzolo läheb 12. oktoobril Tallinnas üritusel The League vastamisi Vladislav Šjepanskiga (Ukraina).

Manzolo on pidanud ligemale 80 tai poksi matši, viimastel aastatel keskendunud aga ainult vabavõitlusele. Hüüdnime Predator („Kiskja“) pälvis ta Inglismaal seetõttu, et on kaalutletud, kuid väga ohtlik. Lemmikvõitleja on Wanderlei Silva. Karjääri parimaks peab võitu Bola Omoyele üle sarjas Cage Warriors, kuid usub, et parim võitlus on veel ees, samuti leping maailma suurima võitlusorganisatsiooniga.

Teil on Facebookis kaanefoto matšist Igors Zauersiga. Miks just see?

(Naerab.) See pole mingi erilise tähendusega. Ma ei viitsi muuta tihti pilte. Ilmselt meeldis kujundus ja ise olin ka mõnusalt brutaalse olemisega sellel.

Kui kaua juba Southamptonis elate? Miks seal?

Ligi seitse aastat. Tutvusin Facebookis kauni tütarlapsega ja mõne aja pärast mõistsin, et see on saatus. Oleme kogu selle aja seal koos olnud. Tõeline love story.

Mis saateid UK-s telekast vaatate?

Polegi aega vaadata. Trennid on kogu aeg ja töö minu saalis. Kui õhtuti on aega, siis vaatame Stellaga seriaale.

Olete vist seitse viimast matši võitnud. Oli viimane kaotus nii õpetlik, et enam pole kaotanud?

Jah, viimases seitsmes on õnn olnud minu poolel. Ma arvan, et see kõik on sellepärast, et ma vahetasin klubi. Viimane kaotus tuli Cage Warriorsil selle tulevaselt tšempionilt Lee Chadwickilt. Võitja pidi saama võimaluse võidelda vöö peale. Väga ebameeldiv oli kaotada kohtuniku eksimuse tõttu. Ta hakkas mulle lugema, kuigi ma ei andnud alla ja väljusin ohtlikust olukorrast. Praktiliselt kohe pärast seda kaotust vahetasin klubi ja treenerit.

Kuivõrd võimas tunne valdab, kui kutsutakse Cage Warriorsile?

Ausalt öeldes mingit väga erilist ei tekita. Nad kutsuvad mind pidevalt ja paluvad juba aastaid lepingut sõlmida. Meil on väga sõbralikud suhted, aga on mõned nüansid, mille tõttu ma seda ei tee. Tõenäoliselt mind seal veel näeb ja mu plaanides on viia koju Cage Warriorsi vöö.

Mullu oktoobris võitsite seal Fusioni tiitli. Miks te seda kaitsnud pole?

Pole leitud vastast. Mitte igaüks ei soovi minuga võidelda. Nüüd on plaan võtta vöö muus sarjas.

Te pole Phoenixi sarjas kaua võidelnud, kuigi pole seal kaotanud. On seal probleem rahas?

Katkestasin lepingu nendega, kuna korraldajad pole ausad.

Milline see turg UK-s on? Kui palju näiteks UCMMA on teistest nõrgem või tugevam?

UCMMA on väga suur ja vägev, show toimub kõrgeimal tasemel. On väga kogenud võitlejaid, aga jagub ka uustulnukaid. UK turg on väga lai. Minu arvates parim Euroopas. Kui Eestiga võrrelda, siis eestlased teevad üritusi väga hästi, lihtsalt raha ehk pole nii palju. Tippvõitlejate kutsumine maksab palju raha, aga Eesti publik pole valmis käima välja 50-100 naela pileti eest.

Mis tunne on võidelda sealse võitlejaga (Shaun Lomas) kolm korda ja võita kolm korda?

Veider oli temaga nii palju võidelda. Vinge ettearvamatu vana, kes valmis võitlema alati, sellest ka hüüdnimi Legend. Esimene matš oli plaanitud, aga järgmised toimusid teiste traumade tõttu. Ta oli alati nõus hoolimata napist etteteatamisest.

Milliseid välismaa lähiaja poksi- või vabavõitlusmatše ootate?

Raske öelda. Kui kedagi tahaks näha, siis McGregori tagasitulekut. Tahaks näha, kas ta saab veel tšempioniks või enam mitte.

Tänavu olete võidelnud vaid korra. Kuidas tervis on olnud?

Väga palju on olnud vigastusi. Aga ma ei anna alla!

Kuidas nõustusite tulema 12. oktoobril Eestisse, kui teil on nädal enne seda matš? Mis siis, kui saate enne vigastada?

Olen praegu heas vormis ja endas üdini kindel, seepärast võin võistelda peaaegu igal nädalal. Kunagi ei keeldu ma võistlemast kodus. See on minu jaoks auasi. Tuleksin Eestisse võitlema isegi vigastusega. Poleks esimene kord. Vastane enne seda, Jakub Zajkowski, on BJJ Poola meister. Arvan, et tuleb äge kohtumine. Olen valmis teda võitma!

Mis mees on vastane Eestis?

Tundub, et talle meeldib püstivõitlus, nii et võite oodata ägedat löökidevahetust.

Tema klubikaaslase Maxim Soroka alistasite aprillis Eestis vaid poole minutiga, kuigi filmis „Gladiaator“ öeldakse, et kiiresti pole soovitatav võita. Kui palju seal oli õnne ja kui palju tasemevahet?

Minu arvates ta lihtsalt sattus asendisse, kus ma töötan väga hästi. Mul on must vöö džuudos ja BJJ-s, nii et selles matšis said otsustavateks kogemused ja reageerimiskiirus. Vabavõitlusmatšid on etteaimamatud ja võivad läbi saada sekunditega. Ma ei arvesta kunagi kiire võiduga ja treenin hoolega.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel