Alo Veenpere. Foto: erakogu

Alo Veenpere esindas Eestit Unified World Championshipsil

31. oktoober 2023 | Uudised

Pühapäeva õhtul lõppes Carraras, Itaalias toimunud maailma üks suurimaid võitlusspordi üritusi, Unified World Championships 2023. Ülemaailmsel võistlusel oli osalejaid kokku 42 erinevast võitluskunsti assotsiatsioonist. Eestit esindas ainsana nendel võistlusel WKO Estonia (World Kickboxing Organizations) sportlane Alo Veenpere, Tartumaal Lukel tegutsevast spordiklubist A.L.O. Crew.

Alo võistles kahes erinevas kickboxing’u kategoorias kick-light ja light-contact, milles kõik matšid peeti 2x2minutit.

  • Kick-light, mehed, vanuses 19-40, kaaluklass -84 kg
  • Light-contact, mehed vanuses 19-40, kaaluklass -84 kg

Kick-light kategoorias osales 6 sportlast.

Foto: erakogu

1/4 finaalis alistas Veenpere Itaalia sportlase Emanuele Confroto kohtunike ühehäälse otsusega 3:0.

Poolfinaalis tuli Veenperel vastamisi minna Ukraina sportlasega Dmytro Chornobryvets, kes võitis kohtunike häältega 2:1.

Matšis oli Veenpere jalalöökidega domineerivam ja täpsem, kuid kohtunike otsus tuli vastase agressiivsuse hindamisest, kus ei lugenud tehnika kvaliteet.

Kokkuvõttes saavutas Veenpere antud kategoorias kolmanda koha.

Alo Veenpere (keskel). Foto: erakogu

Light-contact kategoorias oli kokku 3 osalejat.

1/2 finaalis alistas Veenpere Itaalia sportlase Maurizio Di Bella suure ülekaaluga, mistõttu lõpetati kohtumine tavapärasest määratud ajast varem.

Finaalis mindi vastamisi juba tuttava Ukraina sportlasega, kes pääses finaali loosiga.

Finaalmatšis võeti arvesse möödunud päeva kogemusi ning arvestati sellega ka enda võitlusstiili juures. Arvestada tuli kohtunike kohalikke eelistusi aktiivsuse ja agressiivsuse osas vastupidiselt põhjamaade stiilipuhtale harjumuspärasele sooritusele.

Alo Veenpere (Foto erakogu)

Alo Veenpere (paremal). Foto: erakogu

Matši tulemus lahenes kindlalt 3:0 Veenpere kasuks, võites sellega light-contact kategoorias kuldmedali ja maailmameistri tiitli.

Võistluste viimased kaks päeva olid kõigile sportlastele füüsiliselt eriti koormavad, kuna kategooriad oli palju ja näiteks mehed vanuses 19-40, kaaluklass -74 kg kick-light stiilis oli kokku 16 võistlejat.

Võistluspäevad algasid iga päev kell 10 ja kestisid hilisõhtuni. Ka Eestit esindanud sportlane Alo Veenpere sai finaalmatši teha alles ca 18.30, kuid pikad päevad täis ootamist ja ettevalmistust tasusid ennast ära tuues Eestile pronksmedali ja kulla ning viimasega kaasneva maailmameistri tiitli. Veenperele olid ainsana võistlustel toeks kaks tema õpilast Karmel Jaago ning Joosep Varusk.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel