Alo Crew’ ja Kombati pealikud läksid vastamisi Eesti meistrivõistlustel

28. november 2021 | Uudised

27. novembril toimusid Tartus Eesti meistrivõistlused kikkpoksis tatamialadel, kus olid sel korral esindatud kuus klubi ja 35 võistlejat.

Klubide üldarvestuses saavutas esikoha kohalik SK Klan, kelle sportlastest krooniti meistriteks näiteks Anna Botšarova (-60 kg) ja Timur Jekimov (-60 kg). Alo Crew saavutas Lõuna-Eesti klubide arvestuses 2. koha.

Alo Crew’ võistlejatest saavutas ühe kuldmedali Jaanus Sinilill (-74 kg), kes pidas maha pingelise lahingu Tallinna spordiklubi Ikeda Fight Clubi sportlase vastu. Teise kuldmedali võitis peatreener ja tegevsportlane Alo Veenpere (-84 kg), kes osales õpilaste juhendamise kõrvalt ka ise. „Trotsisin äsja taekwondo EM-ilt tulnuna mõnda taastumist vajavat piirkonda, kuid tegin ikka meistrivõistlustel kaasa, eeskätt õpilaste motiveerimiseks ja nende ja ka enda kogemustepagasi laiendamiseks,” sõnas ta.

Hõbemedalid saavutasid viis Alo võistlejat. Karmel Jaago (-60 kg) sooritas enda esimesel võistlusel kaks tugevat matši. Raivo Sahku (-79 kg) kaotas tasavägises matšis Klanni võistleja Vjatšeslav Poljakovi vastu. Priidu Karjus (-89 kg) sooritas debüütmatši Rain Ruuderi vastu, kus pakkus südikat vastasseisu vanameistrile. Jan Joonas Tuuling (-84 kg) tegi oma kaalukategooria osavõtunappuse tõttu kontrollmatši oma treeneri Alo Veenpere vastu. Oliver Keres (-63 kg) katkestas vana vigastuse tõttu, mis lõi 1. raundis kohe saatuslikult välja, kui ta võistles spordiklubi Kombati võistlejaga.

Pronksmedali saavutas Markus Keres (16-18-aastased, -79 kg), kes tegi debüüdi kikkpoksis ja andis asjaliku lahingu kogenuma Klanni võistleja Aleksei Tsakkeri vastu. Veenpere, kes võistles kahes erinevas kaalukategoorias, saavutas lisaks kuldmedalile ka 3. koha endast ligi 10 kilo raskemate hulgas kaaluklassis kuni 94 kilo.

Ka Ruuder tegi kaasa selles raskemas, kuni 94-kiloste kehakaalus, nii-öelda treenerite mõõduvõtmises, kus avaringis võitis kindlalt 3:0 Veenperet, kuid finaalis kaotas Ikeda treenerile Rufat Kerimlile viimastel sekunditel 1:2. „Eks oma silm ole kuningas ja varsti saate kõik ise hinnata, kes keda kui paljuga võitis!” ütles Rain.

Kombati minitiimis võitsid meistritiitlid abitreener Merle Hein (-70 kg), Taago Glase (-63 kg) ja peatreener Rain Ruuder (-89 kg). Pronksi saavutas juunioride (-69 kg) seas Carlos Langovits, kes poolfinaalis kaotas napilt 1:2 hilisemale võitjale klubist Klan.

Ikedas võitsid kullad veel Ruslan Gurbanov ja Ilja Nesson.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?