Aleksander Bauer. Foto: Erakogu

Aleksandr Bauerit motiveerib võitlema tahe end tõestada

03. detsember 2023 | Underground Fight Night, Uudised

Aleksandr Bauer otsustas 9. detsembril toimuval Underground Fight Night’il ringi astuda, et võtta vastu uus väljakutse. Teda motiveerib võitlema tahe ennast tõestada, et ta on tugev nii vaimselt kui füüsiliselt. Ta tahab ka rõõmu teha oma perele ja sõpradele ja usub, et kui matš on tehtud, tunneb ta end suurepäraselt.

Aleksander Bauer. Foto: Erakogu

Baueri jaoks muudab UFN-il ringi astumise eriliseks, et tema matš on esimene – ta püüab inimestele luua vinge emotsiooni. Ta tunnustab, et UFN-i korraldus on kõrgel tasemel ja meenutab, et kui ta oli 10-aastane, mängis ta jalgpalli ja vaatas Ott Remmeri matše – nüüd võitleb ta temaga samal võitlusõhtul.

Bauer tunneb end matši eel vaimselt suurepäraselt ja on täiesti valmis. Füüsiliselt aga ettevalmistus tiimiga käib. ”Rakveres näeme!” ütleb võitleja.

Ette valmistudes paneb ta rõhku korralikule unele, toitumisele ja regulaarsele treeningule. Ta teeb trenni viis korda nädalas. Esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel teeb poksitrenni, teisipäeval ja neljapäeval teeb üldfüüsilist treeningut. Treenib ta oma pikaaegse treener Albert Starikoviga. Lisaks Bauer jookseb igal hommikul, et 3×3 minutit ringis võhma oleks.

Bauer üritab lähenevale matšile ka mitte liiga palju mõelda ja hoida mõtted muul. Ta usub, et võitluspäeval, kui ettevalmistus on lõpule viidud, läheb ta kohale ja teeb oma töö ära. Võidab ta või kaotab, kavatseb ta sellest õppida.

Tund enne ringi minekut kavatseb võitleja teha soojendust ja kuulata muusikat.

Mis looga Bauer ringi astub? Mees märgib, et ta veel päris kindel ei ole, aga kaalub seda lugu:

  • Parim poksimatš: Vasiliy Lomachenko vs David Hanney
  • Parim poksifilm: ”Creed”
  • Raamat võitlussportlasele: Shadow Box: An Amateur in the Ring” George Plimpton
Monika Kuzmina

Vaata veel