Ajaloo suurim tagasitulek: Spence alistas ka teise Garcia

06. detsember 2020 | Uudised

WBC ja IBF-i meister (67 kg) Errol Spence alistas 5. detsembril Texases Danny Garcia 116-112, 116-112, 117-111. Spence elab Texases ja ta tahtis võidelda kodupubliku ees.

„Iga kord, kui Danny lõi kaks korda, vastas Spence talle kolmega,” ütles matši hinnanud Larry Hazzard, poksikohtunik aastast 1967. Seda, et kohtunik ja masin on kaks eraldi asja, näitas ka see kohtumine: näiteks andis Hazzard Garciale 5. raundi, kuigi Compuboxi kohaselt tabas Spence selles 20-9, Garcia võitis aga 2. raundi tabamustega 8-7 ja selle andis Hazzard Spence’ile.

Spence’ile oli kuuldavasti garanteeritud 10 miljonit dollarit ja Garciale 5 miljonit + 3 miljonit, kui PPV (50 dollarit) ostab vähemalt 600 000 vaatajat, ostis aga 250 000.

Spence poksis viimati aasta tagasi, kui alistas Shawn Porteri. Pärast seda sattus ta autoõnnetusse ja kardeti, et tema karjäär on läbi. Spence ei tulnud mitte ainult tagasi, vaid ta tuli tagasi kõigest aastaga. Ta räägib aeglasemalt, ent tema refleksid on endised. Spence alistas enne Porterit Mikey Garcia ja tegelikult oli alistanud esimese profivastasena ka ühe vähetuntud Jonathan Garcia.

Danny Garcia kaotas Porterile, nii et tema lootus Spence’i võita põhines ainult eeldusel, et Spence pole endine. Ka selle kaalu WBO meister Terence Crawford imestas, miks Dannyt tugevaks vastaseks peeti, kuid käis matši vaatamas. „Garcia on selles kaalus nimega meestest jagu saanud ainult Paulie Malignaggist ja Robert Guerrerost,” arvas Bud, kes nokauteeris kolme nädala eest Kell Brooki, kuigi see Brook polnud enam Brook, kellelt Spence kolm aastat tagasi tiitli võttis.

WBC president avaldas 4. detsembril, et unistab megamatšist Spence – Canelo.

Spence – Garcia poksiõhtul selgitati kaks meest, kes saavad järgmiseks poksida WBA tiitlile:

Sebastian Fundora TKO2 Habib Ahmed (70 kg)
Eduardo Ramirez TKO5 Miguel Flores (57 kg)

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel