Aita ratastoolis Laural ja Viljaril sporti teha!

20. detsember 2018 | Uudised

Ajakiri Sport kutsub üles toetama kaht õnnetuse tagajärjel ratastooli jäänud noort. Laura ja Viljari lood on valusad ja nende pingutused tunnustust väärt. Nad olid noored, kes elasid oma elu igapäevaselt sportlike inimestena, kui ühtäkki juhtusid saatuslikud õnnetused. Laura ja Viljar on läbi elanud operatsioone ning veetnud kuid haiglas. Laura kannab parema jala sääreproteesi ning sporti saab teha vaid ratastoolis. Viljar peab kõike tegema ratastoolis, sest rinnust altpoolt ta end liigutada ei saa.

Laura ja Viljar on oma tahtejõuga eeskujuks kõigile. Nad on leidnud tee tagasi spordi juurde ja tahavad täita oma suuri sportlikke unistusi.

Meie kõik saame neid toetada ostes või tellides ajakirja Sport või tehes eraldi annetuse. Laurale ja Viljarile ei ole see lihtsalt raha, neile on see tugi, motivatsioon ja inspiratsioon, tunne, et neid väärtustatakse, tunnustatakse ja neile elatakse kaasa. Kingime neile selle!

LAURA on 24-aastane neiu, kes sattus viis aastat tagasi ränka autoõnnetusse. Vahetult enne seda oli ta saavutanud auhinnalisi kohti laskespordis ja tema unistuseks oli jõuda olümpiale. Paraku tõmbas õnnetus unistustele kriipsu peale. Noor naine sai raskeid peavigastusi, kaotas parema sääre, pidi läbi tegema kümneid operatsioone ja aastatepikkuse taastumisprotsessi, mis jätkub tänaseni. Veel aasta eest ei suutnud Laura treeningrelva käes hoida, kuid sellest suvest on ta ratastoolis ja isa toel saanud taas lasketiirus käia. Taastunud tahe teha sporti on tagasi toonud elurõõmu. Laura unistuseks on jõuda maailma tippvõistlustele, nüüd parasportlasena. Laura saab soovitust vähem sooritada praktilist lasketreeningut ja võistelda, kuna laskemoon ja võistlustel osalemine on kulukas.

VILJAR on 34-aastane mees, kelle saatust muutis üheksa aastat tagasi juhtunud tööõnnetus. Ehitusel Viljarile peale kukkunud raudtala murdis tema selgroo, mis viis ta eluks ajaks ratastooli. Tänaseks on sihikindel mees õppinud selgeks uue eriala, loonud oma väikeettevõtte ja avastanud spordialad, mida saab teha ratastoolis – teda motiveerivad pidevalt paremaks saama ratastoolitennis ja –curling. Töökas ja rõõmsameelne Viljar asub hetkel maailmas ratastoolitennisistide edetabelis 237. kohal. Kui ta jõuaks 60 parima hulka, oleks võimalik võidelda pääsu eest 2020. aastal paralümpiale. Viljar vajab abi, et osaleda aktiivselt välisturniiridel ning koguda väga vajalikke tabelipunkte.

Sina saad Laurat ja Viljarit aidata, kui ostad ajakirja Sport detsembrinumbri 4,95 eurot (millest 2 eurot annetad) või vormistad ajakirja aastatellimuse 29,90 eurot (millest 10 eurot annetad). Kui soovid toetada suuremalt, siis saad teha annetuse eraisikuna või ettevõtjana kontole EE891010220239556221 Ajakiri Sport märksõnaga “annetus”.

Meie soov on aidata sportlasi kokku 12 000 euroga, millest Laura aastase laskemoona, tiiru rendi ja võistlustel osalemise hinnaks on 6000 eurot ning Viljari kuue välisturniiril osalemise tasu on 6000 eurot.

Kui raha peaks kogunema rohkem, saab Laura mõelda treeningrelva uuendamise peale ning Viljar teha rohkem individuaaltreeninguid eratreeneriga.

Meie ühised annetused antakse üle 10. jaanuaril 2019.

Eestis on umbes 140 000 puudega inimest, sh nii kerge puudega inimesi, et me ei pane tähelegi kui erilised nad on. Meil on umbes 100 kaasmaalast, kel on füüsiline- või meelepuue ja kes teevad sporti tipptasemel.

Detsembrikuu jooksul kutsume üles häid inimesi toetama konkreetselt kahte algatust. Selle annetuse läbi anname füüsilise puudega inimestele kuuluvustunde ja võimaluse oma spordialal kaugemale jõuda. „Ajakirja Sport müügi, tellimuste ja meie ühiste annetuste najal ning teema tõstatamise abil julgustan kõiki inimesi, hoolimata mõnest füüsilisest vaevusest, tegema esimest sammu ning alustama mõne spordiala harrastamisega,” selgitab ajakirja Sport peatoimetaja Merilin Piirsalu põhjust, miks ta sellise algatusega välja tuli.

Eesti Invaspordi Liidu peasekretär Signe Falkenberg kutsub õnnetuse või haiguse tagajärjel koju kapseldunud inimesi uuesti kuuluma kogukonda ja leidma endale jõukohase sportliku harrastuse. „On mitmeid südantlõhestavaid lugusid, kus inimene on tulnud lähedaste innustusel mõnda trenni. Kui tekib tahe juba ratastoolis palli lüüa, saab inimene aru, et ta on võimeline näiteks ka ise poes käima ja muude asjadega toime tulema. Nii on tänu spordile Eestis mitmeid inimesi taas ühiskonda naasnud.“

Ajakiri Sport on Eestis ainuke ajakiri, mis koondab kõiki spordivaldkondi, on suunatud nii noor-, tipp- kui harrastussportlastele. Ajakiri ilmub aastast 2015. Seda annab välja väike fanaatiline spordiringkond, kus lisaks peatoimetajale, vabakutselistele ajakirjanikele ja fotograafidele teeb heategevuse korras kaasa kolleegium koosseisus: Aleksander Tammert, Evelyn Sepp, Gerly Kedelauk, Aivo Normak, Paavo Nael, Karol Kovanen, Mihkel Uiboleht, Mirkko Moisar ja Alo Lõoke.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel