Tallinna suurima poksiklubi Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia kaks sportlast, Markus Mittal ja Hendrik Themas, astuvad 16. märtsil ringi Rakvere Spordikeskuses toimuval võitlusõhtul Yakuza Fight 6 NEW ERA. Sekundeerivad Kevin Renno, Kristo Männistu ja Ahti Pikkur.
Võitja võtab kõik
Ettevõtja ja sündmuse üks korraldajatest Jan Lipinski lausus, et spordisündmuste edendamine on tal juba pikemat aega meeles mõlkunud. Ta on varasemalt käinud mõnel Yakuza Fight turniiril ja need meeldisid mehele väga. Lipinski tõi välja, et Eestis pole regulaarset platvormi ega ringi, kus võitlejad saaksid regulaarselt ja võrdselt võidelda ning teenida. „Kõik kampaaniad pakuvad komplektvõitlusi, kus võitlejad teavad, kellega nad võitlevad ning neil on fikseeritud tasu, mis ei ole võrdne või ei kajasta võitlejate pingutusi. Uue tulijana sellistes professionaalsetes sündmustes osaleda ning seda eriti kõvemate võitlejate vastu, on võimatu. Yakuza Fighti eesmärk on seda muuta,” lausus ta ja lisas, et uus ütlus on „võitja võtab kõik“. See tähendab, et kaotuse korral ei maksta. “Tahame anda võitlejatele võimaluse ning et inimesed näeksid, kes on turniiri tugevaim võitleja – seda tähendabki võitja võtab kõik!”
Mida arvavad Mittal ja Themas uuest reeglist?
Küsimusele, mida arvab Markus Mittal reeglist „võitja võtab kõik“, vastas viimane, et leiab, et see on aus. Samas on see tema sõnul ka kurb olla selle mehe nahas, kes matši kaotab. „Aga see on jällegi see, et teine oli järelikult parem. Midagi ei ole teha – see on aus“
Hendrik Themas nentis, et eks mingi risk on alati – poksis pole kunagi ükskõik, kes sul vastas on, mütsiga lööma ei minda. „Kui võtta nüüd reegel „võitja võtab kõik“, siis see tähendab ka seda, et võitja võtab rohkem kui muidu. Mina ei ole sellised summasid kunagi varem näinud, et see on väga hea, riski väärt.“
Ettevalmistused võitlusõhtuks
Mittal sõnas, et nädal enne võitlusõhtut keskendub ta rohkem tehnikale, proovib puhata ning taastuda. Ka kaalu võtta, et kaal oleks õigeks momendiks piisavalt madal.
Themas nentis, et kui valmistub võistlusteks, siis on ta hetkel käinud kolm korda nädalas poksis. Kaks trenni on tehnika trennid, kus tehakse kombinatsiooni ja üks neist on sparring. „Sparring on nagu võistlusmatš, aga treeningmatš, et sa ei ürita päris üksteist ära tappa,“ selgitas ta ja lisas, et jõutrennid on ta enda jaoks ära tükeldanud. Iga hommik teeb sportlane ühe harjutuse 5 seeriat. Tema jaoks on aga ka tähtis, et nädalas oleks kaks puhkepäeva. „Mingi aeg treenisin ma üle. Me ei ole robotid, et mida rohkem teed, seda tugevam oled. Tegelikult vähem on rohkem, eriti meestel. 2018. aastal ma olin nii ületreeninud. Ma tegin 15 trenni nädalas, siis mul olid kodus lapsed ja käisin ka tööl. Mõtlesin tollal, et mida rohkem ma teen, seda kõvem mees olen. Siis aga käisin veretesti tegemas ja olin nagu 100-aastane mees. Treeningust on kasu siis, kui sa ka taastud sellest.“
Monika Kuzmina
Toimetaja
info@goodfight.ee