20 põnevat mõtet ja nõuannet Astrid Grentsilt

13. detsember 2021 | Persoon, Uudised

Astrid Johanna Grents sai oktoobris King Of Kingsi esimeseks naistemeistriks. Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia treenerina jagab ta mõtteid ja nõuandeid, kuidas ka kunagi meistriks saada.

 1. Tai poks on väga tõhus rasvapõletaja ja annab hea enesetunde. See on väga mitmekülgne ala, trennis igav ei hakka. Ainuke miinus on see, et võib sõltuvusse jääda.
 2. Poks parandab tohutult koordinatsiooni, kiirust, reaktsiooni ja annab südamele väga hea koormuse.
 3. Treeningul õpid võistlema iseendaga ja oma deemonitega, mitte teistega.
 4. Tuleb ennast kehtestada ja näidata, et sinu koht on poksiringis. Kui annad endast igas trennis 100%, näitad üles pühendumust ja teed häid matše, pälvid ka meeste respekti.
 5. Oma treeningud tasub hoida mitmekülgsena ja teha poksi kõrvale jõutreeningut ja jooksutrenne, nii ei teki kergelt ülekoormusvigastusi ega tüdimust poksi suhtes ning spordikarjäär on pikem.
 6. Võitluskunstid õpetavad sisemist rahu.
 7. Terves kehas terve vaim – füüsise taga peitub ka psühholoogiline pool. Vaimu saab treenida läbi sportimise. Trennitegemisega tekib distsipliin, mida on vaja igas eluvaldkonnas.
 8. Tennisepalliharjutused sobivad väga hästi soojenduseks või trenni lõpetuseks. Need arendavad poksijate käe-silma koordinatsiooni ja reaktsioonikiirust.
 9. Poksides töötab terve keha, seega energiakulutus on ka üsna suur. Lisaks arendab see keskendumisvõimet: poksides pead olema hetkes kohal ega tohi teistele asjadele mõelda, muidu võid vastu nina saada.
 10. Üks minu lemmiktsitaat on Bruce Lee “ole nagu vesi”, mille põhiline mõte on, et tuleb kohanduda keskkonnaga. Kui ma lähen poksiringi, siis ma ei ole enam väike armas Astrid, vaid muutun tõsiseks poksijaks.
 11. Annan igas trennis endast parima ja see eneseületamine annab tohutult julgustust juurde olla järgmine kord veelgi parem. Üllatan ennast iga kord sellega, milleks ma tegelikult võimeline olen.
 12. Poks on eelkõige oskussport ja palju on vaja tehnikat korrata, et midagi meelde jääks, seega alla kolme trenni nädalas ei ole väga mõtet käia.
 13. Mulle meeldib Jordan Petersoni mõte, et mõttetu on võtta eesmärgiks olla õnnelik. Selle asemel tuleb leida oma elu mõte, sest just see pakub kaitset kannatuste eest.
 14. Igal trennil on oma ülesanne. Mõni päev keskendume tehnikale, mõni päev töötame rohkem poksikotil või lapade peal. Mõnikord annan treenijatele vabad käed ja nad saavad sparringus enda oskused proovile panna.
 15. Tänulikkus ja lahkus on vajalikud omadused õnnelikuks eluks, seega proovin olla tänulik kõikidele, kes mu eluteele on sattunud, ka nendele, kes on mulle haiget teinud.
 16. Kui peaks tekkima vajadus end kaitsta, siis kõige nõrgem koht asub inimesel lõua all. Sinna tuleb lüüa küünarnukiga – rusikaga lüües võib endale viga teha. Küll aga tasub esmalt inimesega rääkida.
 17. Kui leiad omale sobiva spordiala, siis kõik muu tuleb loomulikult!
 18. Naistele sobib see ala väga hästi, sest naiste ja meeste põhierinevus on see, et naised kannatavad valu rohkem. Mehed annavad kiiremini alla. Naised käivad ka järjepidevamalt trennis.
 19. Poks annab naistele enesekindlust ja tagab hea vormi. Enesekindlat naist saadab edu igas eluvaldkonnas.
 20. Sportlasel peab olema eesmärk, mille poole püüelda.
GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel