XPLOSION! FOTOD JA VIDEO! Mirkko Moisar: rahule saab jääda ka siis, kui kaotad

22. jaanuar 2021 | Uudised, Xplosion Fight Series

Xplosioni peamatšis võitis Artjom Ljaševitš tulises kuueraundises keskkaaluvõitluses Mirkko Moisarit.

Mirkko pidi enne võistlust vastama Delfi küsimusele, kuidas ta tagab selle, et kohtunikud tema korraldatud võistlusel ei hinda matši tema kasuks. Mirkko ütles, et ei oska keeltki nii palju, et nendega sel teemal rääkida.

Kohtunikud andsidki seekord punktid nii: Aleksander Makušin 60-54, Valeri Semiškur 58-56, Valeri Simson 57-57. Meenutuseks punktid nende esimesest matšist oktoobris King of Kingsil Ljaševitši poolt vaadatuna: Semiškur 58-56, Juri Tamm 56-58, Sergei Tulski 57-57.

Poksijate vahel tekkis ringis jagelemist. Ühel hetkel vajusid mõlemad põrandale.

Kui 2015. aastal osales Artjom veel Ukraina vabavõitluse meistrivõistlustel, siis 2019. aastal esindas ta juba Kadõrovi mälestusturniiril poksis Eestit.

Viiekordne Eesti meister Gennadi Tolmatšov on öelnud, et Ljaševitšil on omapärane poksimisviis, milles ta kasutab selliseid tehnikaid nagu madal hoiak ja ohtlikud pealiigutused. Kui talle satub keeruline vastane, asub ta tegutsema ootamatute kahelöögiste kombinatsioonidega, millest esimene ajab segadusse ja teine tabab. Ta jälgib hoolikalt vastast ja oskab tänu sellele vältida ohtlikke löögivahetusi.

Moisar ütles, et matšiga on võimalik rahule jääda ka kaotades: „Sport võidab. Ka mina õppisin sellest matšist väga palju.”

„Ma õppisin paremini poksima. Oskan taktikat paremini hinnata. Kogu see poksimine on nii suur mäng. Kui ma hakkan midagi õpetama, siis mul on päris suur kogemus juures, kuidas oma õpilasi õpetada,” sõnas ta.

Ljaševitši nurgas olid Albert ja Matvei Starikov. Moisar tunnistas, et ei saanud Starikovi ja Sergei Bogatovi heitlust väga jälgida.

Moisar vahetas kikkpoksi poksi vastu valu pärast. Ta ei jõua enam nii palju taguda. „Vana mees ka juba ja habe kasvab. Tervise pärast jätsin. Poks on liigestele, lihastele ja kontidele palju mõistlikum,” selgitas ta.

„Kikkpoksis tuleb palju füüsilist jõudu kasutada. Kogu aeg saad jõuga tampida. Mida tugevamini lööd, seda paremini läheb. Poksis nii ei saa. Siin tuleb mängida, otsida, vaadata ja vastu pidada. Kikkpoksis tuleb ka vastu pidada, see peab väga hea olema, aga kindlasti on need erinevad spordialad,” arvas Moisar.

Üksi poleks Moisar Xplosionit korraldanud. Tal on tõeliselt head sõbrad. „Oma inimesteta seda ei olekski saanud teha. Mul on väga hea meeskond. Saan öelda, et julgen nendega ka sõtta minna. Tänu meeskonnale: Maris, Mihkel, Madis, Jaanus, Rene. Neid sõpru on palju. Treener Sergei, Kardo Peetri. Kindlasti vabandan, kui mõni väga kallis sõber jäi praegu mainimata.”

„Kindlasti tuleks tänada Tallinna linna, kõiki sponsoreid, sest saal oli tühi, keegi pileteid ei ostnud. Selleta oleks väga keeruline olnud,” lausus Moisar.

Täna viid pruudi tantsima? „Saab tantsida, aga klubid on kinni koroona ajal.”

VAATA TÄISPIKKA MATŠIVIDEOT!

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel