Foto: Kondor Fight Club

Viljandi Kondor Fight Clubi treener Ringo Tipp: on kahte tüüpi võitlejaid – kes annavad alla ja kes mitte

15. oktoober 2023 | Muay Thai Liiga, Uudised

Laupäeval toimus Arigato spordiklubis Muay Thai Liiga, kus oli kohal ka Viljandi Kondor Fight Clubi treener Ringo Tipp, kes tõi võistlema 7 noort võitlejat. Tema moto on, et kes võistelda tahab, saab – kellelegi kätt ette ei panda!

Eesti Muay Thai Liiga 14.10.23. Foto: Erakogu

Tai poksi populaarsus aina kasvab

Kontor Fight Clubil läheb treeneri sõnul hästi ja kasvatakse jõudsalt. Ta ütleb, et Tai poksi populaarsus on viimaste aastatega nii palju tõusnud, et sel sügisel oli rekordarv trenni soovijaid, nii et osadele pidi isegi ära ütlema. Tulevikuplaanid on tuua klubile võimalikult palju võite.

Sel sügisel oli rekordarv trenni soovijaid, nii et osadele pidi isegi ära ütlema.

Tal on hea meel, et võitlusspordi edasikandjate töö on vilja kandnud ja kunagist halba mainet enam ei ole, kus seda peeti „tänavakaklejate“ teemaks. Ta toob näite, et Viljandi võtmes oli kunagi toetusi taotledes poksi suhtumine leige, aga kui Sigrid Kapaneniga maailmameistritiitel toodi, avaldas see toetajatele väga muljet. Nii on võitlussport ja selle toetamine aina tõusuteel.

Kui Sigrid Kapaneniga maailmameistritiitel toodi, avaldas see toetajatele väga muljet. Nii on võitlussport ja selle toetamine aina tõusuteel. 

Sigrid Kapanen. Foto: Erakogu

Tipp ütleb, et poks kasvatab distsipliini ja teeb vaimselt tugevaks. Ta toob näite, et kunagi helistasid Viljandi politseinikud, et ta trennis käib probleemne noor – visake välja. Treener arvab vastupidi – probleemsetele noortele on trenn õige koht, teeb vaimselt tugevamaks ja kasvatab.

Amatöörmatšidel saab hea kogemuse

Tipp tõi Muay Thai Liigale 7 võitlejat – need, kes võistelda tahtis. Ta ütleb, et nende klubis saavad võistelda kõik, kes seda soovivad. Ja amatöörmatšid on väga head kogemuse saamiseks ja alguseks profiteele.

Kuidas aru saada, kas oled noore poksijaga valmis võistlustele minema? Tipp ütleb, et see ei olegi võimalik – ta isegi ei tunne kunagi, et on täiesti valmis. Tuleb lihtsalt kogemust koguda.

Noorel esimest korda ringi astudes on paratamatult hirm, see on normaalne. „Esimest korda on kõigil hirmus ja eelmine öö ei maga,“ muigab treener. Ta lisab, et hirmust üle ei saagi, kõik kardavad. Tal endal kulus paar-kolm matši, kuni ta suutis leida rahu ja panna hirm enda kasuks tööle. Alguses ongi raske, selleks ongi amatöörmatšid.

Kuidas võita? Tipp usub, et edu saladus on hea treener, kellega koostöö sujub. Kui tunned, et treeneriga ei klapi, soovitab ta lihtsalt treenerit vahetada.

Kui kaotad, tuleb sellest õppida ja tugevamana tagasi tulla. On kahte tüüpi võitlejaid – kes annavad alla ja kes mitte.

Vaata veel