Foto: Shutterstock

VIDEO! Lisa treeningutele võimsust probiootikumide abil

08. mai 2020 | Uudised

Dr Natalie Engelbart Essential Formula ja Dr. Ohhira probiootikumidest selgitab, kuidas enda treeningtulemustele võimsust juurde anda. “See toode võib tõsta sportlikku võimekust ja iga sportlane võiks seda proovida,” räägib ta.

“Me teame väga palju sellest mida probiootikumid teevad, kuid siiski tundub, et iga päev me saame midagi uut teada,” räägib videos dr Natalie Engelbart. “Teame, et probiootikumid on kasulikud seedimisel neil on tähtis roll immuunsüsteemi töös, aga see teadusuuring näitab, et see konkreetne probiootiline toode – Dr. Ohhira, aitab tõsta aeroobset võimekust 30% võrra.”

Lisades need tooted enda menüüsse, on võimalik saada paremaks sportlaseks

“Katsealused võtsid kolm dr. Ohhira probiootikumide kapslit päevas tühja kõhuga, vaid kolme nädala ärast olid katsealuste hemoglobiinitase veres kõrgem,” selgitab doktor videos uuringut. “Hemoglobiin on molekul, mis transpordib hapnikku rakust rakku. Seega, hemoglobiini tõus tõstis ka VO2 max analüüsi tulemusi, mida mõõdetakse spordimeditsiinis. VO2 max näitab aeroobset võimekust. See näit tõusis tervelt 30% kolme nädala jooksul.”

Piimhape toidab lihaseid

“Piimhappel on natuke halb kuulsus, sest enamik inimesi arvab, et see muudab lihased valusaks. Päev või paar pärast trenni muutuvad lihased valusaks ning arvatakse, et see on piimhappest, aga see ei ole tingimata nii,” räägib doktor. “Piimhape väljub meie lihastest ja verest mõne minuti kuni mõne tunniga pärast treeningut. Tegelikult me vajame piimhapet, me vajame seda kui toitu enda lihaste jaoks. Aga me vajame ka seda, et see väljuks meie vereringest kiiresti, et see ei jääks sinna seisma. Uuring näitas, et see toode varustab meid piimhappega, et toita lihaseid ning see eemaldatakse vereringest kiirelt ja efektiivselt.”

Kõik probiootikumid ei ole võrdsed

“See probiootikum – dr. Ohhira, on väga erinev,” räägib doktor. “Ma olen enda kliinikus kasutanud vaid seda juba viimased 10 aastat ja mul on üsna kõrged kriteeriumid nendele asjadele, mida ma enda patsientidele soovitan ning mida ise kasutan. See peab olema teaduslikel uuringutel põhinev. Sellel tootel on üle 20 aasta uuringuid. Me tahame, et see sisaldaks ka prebiootikume, mis on probiootikumide toit. Me tahame, et see oleks kaitstud tugeva kapsliga, mis tähendab, et toote sisu läbiks mao ja liiguks otse meie seedekulglasse. Aga ma arvan, et kõige olulisem on see, et seda on fermenteeritud toatemperatuuril tervelt 3 aastat. Ja see on märkimisväärne, sest seda ei ole vaja hoida külmikus ning see sisaldab kõike vajalikku, et hakata kehas tööle kohe.”

Rohkem infot dr. Ohhira probiootikumidest eesti keeles leiad www.ohhira.ee veebilehel.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel