UFN Rakvere 03.12.22: Baba Nadjombe ja Marko Šults. Foto: Maria Kilk

VIDEO JA FOTOD! UFN RAKVERE I Marko Šults: järjepidevus viib sihile!

09. detsember 2022 | Underground Fight Night, Uudised

3. detsembril toimus Rakveres tipptasemel võitlusspordiõhtu Underground Fight Night. Marko Šults tunnistab, et see oli tema jaoks raske matš – ta oli pärast King of Kingsi koroonaviiruses ning sellest taastumine on pannud põntsu füüsilisele tervisele. Õnneks läheb aga tervis paremaks ja Marko usub, et järgmised matšid tulevad juba vägevamad.

Võti on mõtteviisis

GoodFighti Instagrami jälgijad said jälgida Marko päeva, kui ta tegi takeover’it. Teistest eristus ta sellega, et tegi õhtul kokkuvõtteid päevast. Ta selgitab, et alustas sellega umbes aasta tagasi, kui hakkas tegema koostööd coach Maria Baydariga, kes soovitas kokkuvõtteid tehes oma päeva analüüsida ning teha järeldusi. „Kõik, mida sa päeva jooksul omandad, kinnistub sinusse nii palju paremini,“ toob ta välja.

UFN Rakvere 03.12.22: Marko Šults ja Baba Nadjombe. Foto: Maria Kilk

Koos Maria Baydariga muudeti ka pärast eelmist matši Marko mõtteviisi, kuidas matšile läheneda ning tehti erinevaid harjutusi, kuidas ringis vabamalt võtta. „Mida vabamalt võtsin, seda paremini ennast tunnen,“ ütleb ta ja seda on ka näha. Muidugi oli kasu ka tugevast tööst treener Aleksei Kurdiniga.

Selle aasta olulisemaks õppetunniks peab ta seda, et järjepidevus viib sihile. „Alati võib tulla kehvasid perioode, aga need lähevad üle. Kui sa millegagi väga vaeva näed, tulevad õiged inimesed su teele ja need, kes ei pea sinu elus olema, lähevad ära,“ räägib ta.

UFN Rakvere 03.12.22: Baba Nadjombe ja Marko Šults. Foto: Maria Kilk

Vastane oli tugevate löökidega

Lisaraundi otsuse üle tunnistab Marko, et oli osaliselt pettunud. „Lisaraund on alati kõige raskem. Aga samas tundus see ka õiglane. Olin natuke passiivne, lisaraundis tundus küll kindel võit olevat,“ kommenteerib ta.

Oma vastast tunnustab ta, et mees oli väga tugevate löökidega ning ta sai kohe aru, et peab olema valvel. „Korraks oli selline hetk, kus ta lõi mul kõrvad täiesti lukku, aga muidu läks hästi,“ räägib ta.

UFN Rakvere 03.12.22: Baba Nadjombe ja Marko Šults. Foto: Maria Kilk

Võidu tõi talle tema sõnul vabamalt võtmine ja oma gameplan’ile kindlaks jäämine. Kindel plaan oli lüüa palju jalalööke ja teha oma asja. Ei saanud küll olla nii agressiivne kui plaanis oli, aga iga kord läks aina paremini.

Suur aitäh kõigile, kes mulle kaasa elasid, kes karjusid, kes kohale olid tulnud ja kes on mind toetanud. Tänu ka minu sponsoritele!“ tänab Marko.

UFN Rakvere 03.12.22: Baba Nadjombe, Mark Tervinsky, Marko Šults ja Gert Goršanov. Foto: Maria Kilk

GALERII: Maria Kilk

Kerli Pähkel

Vaata veel