VIDEO I Kes on Stiven Aasa vastane Liridon Nuha?

23. veebruar 2021 | Uudised

Stiven Aas jätkab mullu pooleli jäänud olümpia kvalifikatsiooniturniiri juunis kaheksandikfinaalis, kus tema vastaseks on rootslane Liridon Nuha.

Nuha on osalenud Rootsi meistrivõistlustel kaks korda ja võitnud mõlemad korrad: 2018 ja 2019. Mõlemal korral alistas ta finaalis Constantino Nanga. Tal on 15 võitu ja 13 kaotust. Viimasel MM-il Venemaal langes ta välja avaringis. Alla on tulnud jääda ka Tony Browne’ile, kes tänavu võitis Gennadi Štšerbinit. Nuha on suure südamega mees, kes Instagrami igas postituses kirjutab, kui tänulik ta on kõige eest maailmas. Tema lemmikud on Vassili Lomatšenko, Roy Jones ja Pernell Whitaker. Nuha koduklubi on Hammarby.

Sel nädalal kehtima hakkavad muudatused Tokyo olümpia poksiturniirile pääsuks sulgevad uksed mitmele Eesti poksilootusele, teatas poksiliit. Esialgu kavas olnud maailma kvalifikatsiooniturniir tühistatakse ja vabad kohad täituvad maailma reitingutabeli alusel. Meestest pääseb olümpiale kaalukategooria 32 ja naistest 23 parimat. See tähendab, et olümpiaunistus jääb sel korral täitmata Eesti mitmekordsel kergekeskkaalu meistril Pavel Kamaninil (maailma reitingus hetkel punktitabelis 70. kohal) ja raskekaaluhiiul Ainar Karlsonil (49. kohal).

Olümpiale tagab Aasile pääsu kuue parema sekka jõudmine.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel