Sergei Bannov – carte blanche

22. veebruar 2021 | Uudised

Eesti meister Sergei Bannov poksis 20. veebruaril Krasnogorskis Ren TV suurejoonelisel poksiõhtul.

Endine WBA meister Fjodor Tšudinov viigistas raskekeskkaalus Isaac Chilembaga (Malawi). Vabavõitleja Vjatšeslav Datsik (128 kg) alistas kikkpoksija Tyson Dijoni (93 kg, Kamerun). Rammumees Mihhail Kokljajev (136 kg) alistas juutuuberi Artjom Tarassovi (92 kg). Sambo Euroopa meister Maksim Novosjolov (139 kg) alistas ameerika jalgpalli mängija Deniss Vildanovi (190 kg). Tribüünid olid rahvast täis. Kõik ajalehed Venemaal kirjutasid sellest üritusest.

Ürituse korraldas Vladimir Hrjunov, keda on peetud Venemaa profipoksi suurimaks niiditõmbajaks. Esmalt hakkas ta korraldama WBC meistri Oleg Maskajevi matše, seejärel Deniss Lebedevi ja WBA meistri Habib Allahverdijevi omi. 2013. aastal korraldas ta Moskvas Vladimir Klitško ja Aleksander Povetkini tiitlimatši. Samal aastal Volgogradis tsiklimeeste festivalil kogus tema poksiõhtu üle 200 000 vaataja, mis lõi üle Julio Cesar Chavezi ja Greg Haugeni 1993. aasta kohtumist vaatamas käinud publiku 132 000 inimest. Pärast seda on Hrjunov organiseerinud Roy Jonesi ja vendade Tšudinovide kohtumisi. Organiseeris ka Jonesi kontserttuuri.

Sergeile astus vastu Venemaa meister Artjom Agejev ja Eesti meister pidi alla jääma.

[GOODFIGHT] Mida arvasite võistluse küllaltki ebatavalistest osalejatest?
[BANNOV] See, mis toimus nende vahel enne võistlust, oli huvitavam matšidest, kuigi Vjatšeslav Datsiki kohtumine mulle meeldis. Päris elus on nad isiksused, meeldivad ja viisakad inimesed. Vladimir Hrjunoviga ma kokku ei puutunud, kogu asja ajas Aleksander Karavajev.

[GOODFIGHT] Tundusite Agejevist palju suurem ja lihaselisem. Millega ta teid üllatas?
[BANNOV] Artjom Agejev on tugev, treenitud ja kogenud poksija, rahvusvaheline meistersportlane ja Venemaa meister. Ta lõi nii, et ma ei saanud aru, kust löök tuleb. Seda kohtan ringis väga harva.

[GOODFIGHT] Viga ei saanud?
[BANNOV] Aitäh küsimast! Tervisega on kõik korras.

[GOODFIGHT] Mis spordis koolis hea olite? Millised spordimälestused kooliaegsest televisioonist meenuvad?
[BANNOV] Mu lemmik on alati olnud poks. Alati olen vaadanud Muhammad Ali ja Arturo Gatti kohtumisi.

[GOODFIGHT] Mida peate oma parimaks matšiks?
[BANNOV] Häid on palju. Raske on nende seast parimat valida.

[GOODFIGHT] Mida teete, et ei saaks vastaselt kohtumises peaga? Mida teete, kui saate?
[BANNOV] Proovin distantsi hoida. Paar korda olen kahjuks siiski saanud. Küllaltki ebameeldiv.

[GOODFIGHT] Liikus jutt, et elasite vahepeal Prantsusmaal.
[BANNOV] Elanud pole, aga palju olen seal poksinud. Seal on tugevad ja hästi ettevalmistunud poksijad. Leidub ka nõrgemaid, nagu igas kohas. Makstakse üsnagi normaalselt. Rohkem makstakse ainult Inglismaal. Kahjuks pandeemia ajal on piirid kinni ja hetkel ei kutsuta.

[GOODFIGHT] Kuidas eelmisel aastal rahadega hakkama saite?
[BANNOV] Kulutasin elamisele, aga toetasin ka kodutuid.

[GOODFIGHT] On teie treener Sillamäelt? Käib ta kõikidel kohtumistel kaasas?
[BANNOV] Hetkel mul konkreetset treenerit pole ja võistlustel käin tavaliselt üksi.

[GOODFIGHT] On teil siis dopingukaristus või ei? Kui poksite, siis ilmselt ju pole, eks.
[BANNOV] Ei minul ega Eesti Profipoksiliidu presidendil pole kunagi olnud infot diskvalifitseerimise või mingi karistuse kohta. On kutsutud selle kohta aru andma Pariisi, kuid hetkel ei saa sinna lennata.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel