Poksi MM lõppes nii mõnegi üllatusega

21. september 2019 | Uudised

Jekaterinburgis sai 21. septembril läbi poksi MM.

Võistluste suurimaks üllatuseks võib ilmselt lugeda seda, et viimasel neljal korral kulla saanud kuubalane Julio Cesar La Cruz (81 kg) kaotas poolfinaalis Bekzad Nurdauletovile. Selles kaalus poksis ka Stiven Aas.

Tänavu EM-i võitnud Pat McCormack (69 kg) kaotas finaalis Andrei Zamkovoile, kes EM-il ei osalenud. Inglane ütles, et kuna neil põrkasid pead kokku ja ta sai suure haava, siis see takistas ka kulda võitmast. 69 kilo oli Pavel Kamanini kaal.

Kolmekordne MM-i kuld Lazaro Alvarez (57 kg) kaotas finaalis Mirazizbek Mirzahhalilovile.

Venemaa ja Uzbekistan võtsid mõlemad kolm kulda. Poksiriikidest sai USA vaid hõbeda ja Mehhiko jäi sootuks medalita. Eelmisel MM-il Saksamaal olid venelased kullata ja Kuuba võttis viis kulda.

MM pidi algul toimuma Sotšis, kuid Venemaa palus selle viia Jekaterinburgi. See, et MM üldse Venemaale anti, tekitas AIBA ja WADA tüli, kuna Venemaa dopinguvastane agentuur ei tahtnud sel ajal WADA-le kuuletuda. Sotši ainuke konkurent korraldamisel oli Ukraina.

Venemaal toimub ka 3. oktoobril algav naiste MM.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel