Foto: Elis Põhjala

Video: Eesti judoka jõudis MM-il kümne parima sekka

15. oktoober 2021 | Uudised

Eesti noor judoka Karl Tani Priilinn-Türk, kes asub maailma edetabelis 44. positsioonil, saavutas Itaalias toimunud juunioride maailmameistrivõistlustel kaalukategoorias üle 100 kilo 9. koha.

Esimeses ringis alistas ta waza-ari‘ga Itaalia judoka Lorenzo Turini. Teises ringis oli eestlase vastaseks brasiillane Daniel Lemes Da Silva, kes asub maailma edetabelis juunioride klassis 5. kohal. Pingelise kohtumise võitja selgus lisaajal, kui Eesti judokal tuli siiski tunnistada vastase paremust.

Eesti Judoliidu president Kaido Kaljulaid sõnas, et kuigi medalikonkurentsis Eesti judokad polnud, on noorte sportlaste jaoks äärmiselt oluline nii füüsiline kui ka vaimne valmisolek proovile panna maailma tippude vastu. “Tulemusest sõltumata on iga kohtumine väärtuslik õppetund, mis aitab hoida meie noorte sportlaste motivatsiooni ja arendab nii füüsilist kui ka vaimset poolt, mis on džuudos tehnika ja oskuste kõrval sama oluline,“ kommenteeris Kaljulaid.

Olbias toimunud võistlustel esindasid Eestit viis sportlast. Carl-Gustav Kont (-66 kg), kes asub maailma edetabelis 58. positsioonil, võitis esimeses ringis Kuveidi judokat Saoud Alamiri, kuid kaotas seejärel ungarlasele Gyorgy Szatmarile, kes hoiab edetabelis kõrget 12. positsiooni. Viljar Lipard (-66 kg, maailma 21.) kaotas belglasele Zelemkhan Batchaevile (WRL 16.). Darja Mihhailova (-52 kg, maailma 62.) kaotas ungarlannale Roza Gyertyasele (WRL 18.). Randel Päästel (-81 kg) pidi tunnistama belglase Jarne Duycki paremust.

Treeneritena olid kaasas Eesti koondise vastutav treener Vladimir Stepanjan ja Glen Viks.

Karl alustab 20. minutil.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel