Foto: Tokon

Vabavõitluse MM-il olid avapäeval võistlustules neli Eesti sportlast

25. jaanuar 2022 | Uudised

IMMAF-i juunioride ja täiskasvanute maailmameistrivõistluste esimesel võistluspäeval 24. jaanuaril Abu Dhabis oli Eesti koondisel neli matši.

Eesti koondise parima esituse tegi Rammu sportlane Kristjan Tõniste (83,9 kg), kes võttis kindla otsuse Mehhiko sportlase Raul Zaragoza vastu. Kristjan domineeris vastast maadlusega, ohustas korduvalt alistusega ning kohtunike otsuses kahtlust ei olnud, teatas EMMAF.

Koondise treeneri Vallo Hannuse sõnul ei olnud Raimond Uibo (Invicta) ega Sergei Strinža (Tokon, 77,1 kg) matšides kohtunikud meie sõbrad.

“Sergei kaotas slovakile Michal Garajile nokaudiga. Sergei sai küll vastaselt korraliku tabamuse, kuid kohtunik ei andnud meie sportlasele üldse võimalust näidata, kas ta on võimeline matši jätkama ning katkestas matši koheselt,“ ütles ta.

„Raimond kontrollis enamikku matšist oma tugevama maadlusega, kuid vaatamata sellele nägid kohtunikud jagatud otsusega just Inglismaa vastase Jamie Roperi võitu,” lisas Hannus.

Juunioridest võitles lisaks Uibole Caspar Vahemets (Ramm, mõlemad 70,3 kg). Ta kohtus tugeva Iiri sportlase Max Lallyga, kellele tuli 2. raundis alla vanduda: matš lõppes seljast kägistusega.

Täna astuvad ringi:

Juuniorid, -56,7 kg: Danila Gorbunov – Nurbol Kulžabajev (Kasahstan)
Seeniorid, naised, -56,7 kg: Ksenija Grabova – Alice Maniccia (Itaalia)
Seeniorid, -83,9 kg: Kristjan Tõniste – Paul Buckley (Iirimaa)

Võistlust kannab otseülekandes üle IMMAF.TV.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel