Foto: Shutterstock

Vabavõitluse algkursus – hea sissejuhatus sportliku vabavõitluse maailma

08. juuni 2022 | Trennid

RAMM vabavõitlusklubi algkursus on hea sissejuhatus sportliku vabavõitluse maailma. Kursuse läbinu saab esmase ülevaate sellest, milline näeb võitlus välja erinevates distantsides ja millised on olulisemad tehnikad.

Algkursus on mõeldud absoluutselt kõikidele inimestele, kellele pakub huvi võitlussport ja sportlik vabavõitlus. RAMM vabavõitlusklubisse saab treenima minna olenemata vanusest (ka lapsed), soost ja füüsilisest ettevalmistusest ning seal saavad turvaliselt treenida kõik huvilised – algajatest tippsportlasteni. Klubis RAMM leidub sobiva tasemega treeninggrupp kõigile. Algkursuse kestus on 12 nädalat.

Mida omandad vabavõitluse algkursuselt?

Algkursusel käiakse läbi kõik sportliku vabavõitluse distantsid:

  • võitlus löökidega distantsilt
  • löökidega klintš ja mahaviimised
  • maasvõitlus koos lukutehnikate ja löökidega
  • ala oluliseim tehniline baas

Algkursuse lõpetanu omab baasarusaamist sportlikust vabavõitlusest ja selle olulisematest tehnikatest.

Kursusel osalemine ei vaja mingit kindlat füüsilist vormi või eelnevat treeningkogemust. Ramm vabavõitlusklubiga on oodatud liituma kõik huvilised.

Mida peaks trenni kaasa võtma?

  • Trennisärk ja –püksid (millel pole lukke, trukke, neete ja muid osasid, mis võiksid treeningkaaslasi vigastada)
  • Plätud (et vältida mustuse matile kandmist. Treeningud on matil paljajalu)
  • Hambakaitse
  • MMA amatöörkindad (esimesed treeningud saab tehtud ka ilma kinnasteta)

Treeningute sisu

Treeningud algavad üldkehalise soojendusega, mis koosneb erinevatest jooksu- ja liikuvusharjutustest. Seejärel tehakse sissejuhatavaid harjutusi vastavalt treeningu teemale. Treeningu põhiosas harjutatakse vabavõitluse tehnikaid ja tõstetakse samm-sammult koormust. Peale seda toimub sparring (välja arvatud algajate grupis), kus pannakse õpitu proovile ja seotakse eelnevate oskustega. Treening lõppeb venitus- ja lõdvestusharjutustega.

 

Foto: Vabavõitlusklubi RAMM

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel