Uku Jürjendal loodab 2019. aastal teha elu kuus parimat matši

06. detsember 2018 | Uudised

Uku Jürjendal võitleb 30. detsembril Prahas vabale WAKO Tšehhi meistri tiitlile, vastaseks kohalik David Vinš.

Jürjendal sai 26. oktoobril matšis Michal Reissingeriga viga ja jättis osalemata üritusel Warrior Fight 5, kuid on 30. detsembriks terve. Huvitaval kombel pidi Vinš kohtuma Reissingeriga, kuid viga sai Reissinger.

Vinš on Tšehhi K-1 ja poksimeister, samuti organisatsioonide WKU (World Kickboxing & Karate Union) ja WKN (World Kickboxing Network) tšempion. Juulis võitis ta kaheksa mehe turniiri Yangames Fight Night, kus tegi kaasa eestlane Jan Beljajev.

Jürjendal on WBC Muaythai edetabelis langenud kolmandaks, kuid teda ootab endiselt WBC Muaythai tiitlimatš. Ta pidi 13. oktoobril võitlema tiitlile, kuid tšempion Yassine Boughanem sai vigastada.

Kui kaua sa oled nüüd olnud tagasi ringis ja treeningsaalides?

Natuke üle aasta.

Kui sa aasta kokku võtad, siis kuidas sul on läinud?

See aasta on olnud mu võitluspordikarjääri tegusaim. Olen teinud selle aastaga viis profimatši, millest kolm võitu nokaudiga või tehnilise nokaudiga ja kaks kaotust.

Kaotused on ikka valusad olnud?

Samamoodi nagu võidudki: kiired, enne kui jõuad arugi saada, on matš juba läbi. See on paraku raskekaalu eripära, et harva jääb lõpptulemus kohtunike otsustada.

Milline neist kahest kaotusest valusam oli?

Kumbki ei olnud valus. Ma andsin endale aega sel aastal taas rajale saada. See oli ettevalmistusaasta ja ma olen tulemusega rahul. Isegi kui need oleksid kõik olnud kaotused, oleksin ka need sirge seljaga vastu võtnud.

Ei saa öelda, et kõik võidud on magusad. Mõni on ikka magusam. Neist kolmest milline?

Kõik on suhteliselt olnud ühte auku. Kõik kiirelt lõppenud ja võib öelda, et ei ole veel seda eriti magusat võitu saanud kogeda. Magus võit oleks see, kui ma tean, et vastane on minust palju tugevam, tehnilisem, parem ja ma võidaksin teda väga tasavägise heitluse tulemusel.

Kui suur tähtsus neil viiel võitlusel on olnud show’l?

Teadlikku show’d ma kindlasti ei tee. See, mida näete, ongi. Keskendun matšile ja kõik tuleb iseenesest.

Detsembri lõpus lähed taas võistlema Prahasse, üritusele Gala Pro Boxing & K-1. Kuidas sa selle matši said?

Ma arvan, et mu viimane matš Prahas jäi inimestele meelde ja mind tahetakse veel ringis näha. Paraku küll kaotasin viimase matši, aga kindlasti oli seda põnev vaadata.

Mis tegi viimase matši huvitavaks?

Esimeses raundis olin ma peajagu üle, domineerisin ja uskusin, et siit tuleb järjekordne võit. Vastane ei olnud aga papist poiss, teises raundis tuli muudkui edasi ja suutis ennast hästi kokku võtta. Lolli vea tõttu kaotasin selle matši.

Mis juhtus sel õhtul, kui olid kaotanud?

Mitte midagi erilist. Täiesti tavaline. Ma olen kuulnud, et kaotada peab oskama. See tuli kohe meelde. Tuleb järgmine võimalus ja tuleb targem olla. Tuleb emotsioone ohjes hoida.

Kuidas sa emotsioone ohjad?

Kui ma näen ringis, et on võimalik matš võita mingi teatud löögiga, tuleb anda aega ja olla kavalam, mitte tuimalt raiuda.

Mis mees see Vinš on?

Stiililt ja tehnikalt väga sarnane minule. Ka kaalult sama, kaalub 105 kilo. Ainuke asi, mida ma näen: tal ei ole nii suurt äkkjõudu, nokaudijõudu. Aga tal on üsna kõva pea. Seda tuleb kindlasti meeles pidada. Teda ei saa ühe löögiga murdma minna. Seekord vähe kavalamalt.

On sul tekkinud selle aastaga fännklubi? Kuidas sind uuesti vastu on võetud?

Kui nüüd Eestist rääkida, siis iga korraga aina võimsamalt. Tunnen võideldes selle rahvamassi energiat, kes mulle pöialt hoiab. Aitäh teile!

Tagasitulek ei ole kunagi kerge. Tore, et sind on kenasti vastu võetud. Keda sa tänada sooviksid? Kes on selle aasta jooksul algusest saati olnud ja jäänud?

Minu kaasa, vend, sõbrad ja sponsorid. Nele, Anti, Martin, Rando, Erik  ja Lauri. Natuke rohkem kui aasta tagasi polnud mul praktiliselt midagi ette näidata peale oma visiooni, aga need inimesed ikkagi uskusid minusse!

Mida toob aasta 2019 sinu unistustes?

Teen elu kuus parimat matši. Iga korraga aina paremini ja suuremalt.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel