Uku Jürjendal kohtub reedel Prahas Michal Reissingeriga

24. oktoober 2018 | Uudised

Uku Jürjendal osaleb 26. oktoobril Prahas võitlusõhtul Heroes Gate 21, kus vastaseks kohalik Michal Reissinger.

„Tuli huvitav viimase hetke pakkumine, vaid nädal enne toimumist. Võtsin rõõmuga vastu, kuna matš, mis oleks pidanud toimuma 13. oktoobril, jäi ära ja tolle tarvis tehtud ettevalmistus ei lähe nüüd päris raisku. Ettevalmistus sai seekord kaks nädalat varem tehtud. Kindlasti ei ole see ideaalne, aga igal juhul parem kui üldse mitte midagi. Ringi astudes olen aga 100 protsenti valmis,“ ütles Jürjendal.

Tegemist on üliraskekaalu K1 matšiga. 31-aastane Reissinger on Tšehhi 2011. aasta muay thai amatööride meister.

„Usun, et tean tema kohta nüüdseks piisavalt. Ta on minust 15 kilo raskem, aga aeglasem ja mitte väga ohtlike jalalöökidega. Tema tugevuseks on käed. Nendega pean olema tähelepanelik,“ räägib Jürjendal.

Jürjendal on taipoksi maailmameister. Ta pidi 13. oktoobril võitlema Yassine Boughanemiga WBC Muay Thai tiitlile, kuid vastane sattus liiklusõnnetusse ja matš lükati edasi.

Mis täpsemalt juhtus? Pakkisid asjad Eestis kokku, olid väga valmis ja edasi?

Jah, kuni praktiliselt võistluspäevani teadsin, et matš toimub. Selgus, et vastane vigastas ennast, talle sõitis auto otsa. See vastas täitsa tõele, sest jalg oli tal sinine ja ta lonkas, kasutas karke liikumiseks. Matš lükati edasi. Meid kutsuti ringi, rääkisime, kui valmis me oleme selleks matšiks, miks see matš ära jäi – see tuli tema poolt. Leppisime kokku, et uus matš tuleb jaanuaris, täpselt samad tingimused kõik, kui ta terveks saab.

Said teada, et matš jääb ära. Spordis, poksis ikka juhtub, aga nii viimasel hetkel… Kas sul frustratsioon oli?

Täielik hämming oli, sest ma olin valmis selle vööga koju tulema.

Nüüd on sul jäänud kolm kuud?

Kolm kuud täpselt jah uuesti valmistumiseks ja loodan, et vastane saab terveks selleks ajaks!

Kuidas vastane kohtudes tundus?

Ta on selline vastane, keda esmapilgul kohe vaatad, et teda üldse ei ole, aga ta on võitnud väga tugevaid vastaseid. See on ainuke asi, mida ma meeles pean. Ta on väga tugevaid võitnud. Selle eest talle loomulikult respect. Eks siis näha ole, mida ta ringis teeb.

Mis saab siis, kui ta kolme kuuga terveks ei saa?

Ma loodan, et saab. Kui ei saa, siis ilmselt lükkub veel edasi see matš. Organisatsioon kinnitas mulle paberkujul seekord, lepinguga, et mina olen esimene, kelle vastu ta tiitlit kaitsma peab.

Aga teisest küljest oli see sulle ka justkui kasulik, su koht tõusis reitingus?

Jah, ma olin reitingus enne 4. kohal, aga nüüd nad tõstsid 2. kohale, kuna neil oli kohustus mulle anda see matš. Nr 2 ongi järjekorras esimene.

Tähendab see, et sa plaanid end siduda ühe kindla organisatsiooniga või hoiad uksed lahti kõikidele pakkumistele?

Jah, see on eesmärk omaette kindlasti – see vöö ära tuua kõigepealt. Siis vaatab nagu edasi. Senikaua tahaks kindlasti 1-2 matši teha vahepeal. Praegu ootan pakkumisi ja kombin maad.

Monika Kuzmina

Toimetaja
info@goodfight.ee

Vaata veel