UFC puuris lähevad vastamisi kuulsad kärbeskaallased

20. november 2020 | Uudised

Brasiilia UFC võitleja Deiveson Figueiredo on MMA võistlustel kaotanud vaid ühe korra. Sel nädalavahetusel peab ta kaitsma oma kärbeskaalu meistritiitlit.

Ameerika võitleja Alex Perez on Figueiredole tõsine vastane. Mehed lähevad vastamisi kärbeskaalu (kuni 56,7kg) maailmameistritiitli nimel.

Seda huvitavat matši Las Vegasest kannavad pühapäeva varahommikul üle telekanal TV3 Sport ja voogedastusteenus Go3. Ülekanne algab 22. novembril kell 5.00. Põhimatš Figueiredo vs Perez algab orienteeruvalt 8.00 ajal.

32-aastane Figueiredo võitis meistritiitli sel aastal ameeriklase Joseph Benavidezi alistamisega juba esimeses raundis. Tegelikult oli see teine kord järjest, mil ta Benavidezit võitis, kuid 2020. aasta veebruaris kaalus Figueiredo lubatust rohkem, mistõttu kärbeskaalu meistritiitlit ei saanud.

Figueiredol on väga tugev löök ja ta on praegu võitnud neli matši järjest. Tema ainus kaotus tuli kaasmaalaselt Jussier Formigalt eelmise aasta märtsis. Figueiredo on kokku võitnud 19 matši 20-st, neist 9 nokaudiga.

Huvitava faktina töötas “Sõjajumal” Figueiredo enne MMA karjääri nii müürsepa, juuksuri kui ka sushi-kokana.

28-aastane ja 168cm pikk Perez on samuti tipptasemel võitleja. Ta on UFC kärbeskaalu edetabelis neljandal kohal.

Mehhikos sündinud sportlane on praegu võitnud kolm matši järjest. Huvitaval kombel alistas ta selle aasta juunis Jussier Formiga ehk mehe, kellelt Figueiredo oma karjääri ainukese kaotuse on saanud. Viimasest 12 matšist on Perez võitnud 11, kokku on ta võitnud 24 duelli. Nokaudiga on ta alistanud 5 vastast ja ise on ta kaotanud samuti viis matši. Varem võistles ta kukk-kaalus (kuni 61,2 kg).

Figueiredo pidi võitlema ameeriklase Cody Garbrandtiga, kuid viimane vigastas oma kätt ja tema asemele valiti Perez.

Pühapäeva varahommikul näeb veel üht tiitlimatši. Vastamisi lähevad naiste kärbeskaalu meister Valentina Ševtšenko ja tabeli kolmas Jennifer Maia. Ševtšenko on sündinud Kõrgõzstanis, kuid tal on ka Peruu kodakondsus. Maia on pärit Brasiiliast.

Võistleb ka imelöögimees Joaquin Buckley.

 

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel