Tyson ja Jones tegid näidismatšis viigi

29. november 2020 | Uudised

Mike Tyson ja Roy Jones pidasid 28. novembril Los Angeleses multifilmiliku vanameeste “näidismatši”.

Algul oli plaan, et võidu peale ei poksita. Lõpuks kuulutati välja viik matšis, kus vähe oli poksi ja palju klintši, ja ometi pahandasid fännid, kes pidasid võitjaks Tysonit. 54-aastane Tyson (50-6) kaalus 100 kilo, 51-aastane Jones (66-9) 95 kilo. Mõlemad läbisid VADA dopingutesti. Poksiti 340-grammiste, mitte tavapäraste 285-grammiste kinnastega. Kaheksaraundise matši raundid kestsid 2 minutit. Mitteametlikku punktiarvestust pidasid WBC endised meistrid Christy Martin, Vinny Pazienza ja Chad Dawson.

Tyson ja Jones teenisid kuuldavasti kõigest 10 miljonit dollarit, mis vaatajahuvi korral võib paisuda 20 miljonile. (On ka öeldud, et Jonesile oli garanteeritud vaid miljon.) Tyson pidi algul poksima Evander Holyfieldiga, kuid too küsis 25 miljonit. Tyson teenis Lennox Lewisega ja Bruce Seldoniga poksides kummagi matši eest 38 miljonit dollarit. Huvitaval kombel teatas Tyson, et annetab kogu seekordse tulu heategevuseks, kuigi kogu maailm on kindel, et ta tuli tagasi sellepärast, et tal on järjekordselt raha otsas.

Tyson on vist lihtsalt selline püsimatu mees. Vahepeal tegi ta ju ka podcast’i „Hotboxin’ with Mike Tyson”, kuigi diktsioon tal puudub ja suurema osa saadetest räägivadki täis teised inimesed. Näiteks andis seal haruharva intervjuu Eminem, kelle jaoks Tysoni kujul oli kahtlemata tegemist lapsepõlveiidoliga, Tyson aga tundus intervjuu ajal pilves.

Jones soovib nüüd poksida Anderson Silvaga ja kuna Bellator, One ja PFL eaka brasiillase ära põlgasid, siis tõenäoliselt poksibki. Järgmise aasta algul plaanib tagasitulekut 47-aastane Oscar De La Hoya. Eelmisel aastal Briti Poksiliit 55-aastasele Nigel Bennile luba poksida ei andnud ja jäigi poksimata.

Juutuuber Jake Paul (Logan Pauli vend) pidas Tysoni ja Jonesi soojenduseks kuueraundise matši endise NBA staari Nate Robinsoniga ja võitis 2. raundis hirmutava nokaudiga. Jake on väljakutsed esitanud viimastel päevadel Floyd Mayweather juuniorile ja Conor McGregorile. Robinson ütles, et polnud kunagi niimoodi hommikul jooksmas käinud matšiks valmistudes ja see olevat ikka brutaalne.

Badou Jack alistas kõigi kohtunike hinnangul 80-72 Blake McKernani. Rootslane teatas enne matši, et kui ta endist sõjaväelast ei nokauteeri, võidakse matš ära vilistada. Jack pidas silmas matše, kus kaotas napilt Jean Pascalile ja viigistas Adonis Stevensoniga.

Matšide vahele olid kutsutud esinema Lil’ Wayne, Wiz Khalifa jt. (Wayne küll viimasel hetkel tühistas.) Kommenteerima paluti Israel Adesanya. Vaatamisõiguse ostis USA-s üle miljoni inimese, ilmselt 1,3 miljonit. Hind oli 50 dollarit.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel