Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia treener Urmas Kala lausub, et poks on intensiivne spordiala, kus treeningu käigus saab koormuse terve keha. Ta selgitab, et poksitrennis õpib laps distsipliini ning samuti paneb poksitrenn lapse pingutama. Mida aga öelda vanematele, kes võib-olla pelgavad last poksitrenni tuua?
Kes ei proovi, ei saagi teada
Poksitreeningut tasub treeneri sõnul proovida juba sellepärast, et see annab mitte ainult lastele, vaid meile kõigile väga palju enesekindlust ja hea füüsilise vormi. „Vägisi ja jõuga me lapsi treeningutel osalema ei sunni. Kõik on ikka vabatahtlik,“ lausub ta.
Poksitreening annab mitte ainult lastele, vaid meile kõigile väga palju enesekindlust ja hea füüsilise vormi.
Urmas toob välja, et harjutusi sooritatakse vastavas varustuses treeneri juhendamisel ja valvsa pilgu all. Kõik lapsed pole aga loomulikult sündinud sportlasteks. „Paljudele see spordiala mingil põhjusel lihtsalt ei sobi. Tai poksi treeninguteks sobilikud isikuomadused avalduvad juba päris alguses. Kes ei proovi, see ei saagi teada!“
Tai poksi treeninguteks sobilikud isikuomadused avalduvad juba päris alguses. Kes ei proovi, see ei saagi teada!
Omavaheline sõbralik õhkkond tugevdab ühtekuuluvustunnet
Treener selgitab, et uute gruppide alustades on koormused väiksed ja treeningud rohkem mängulised. Aja möödudes tuuakse sisse uusi treeningelemente ja tõstetakse koormust. „Omavaheline sõbralik õhkkond ja vestlused erinevatel teemadel tugevdavad ühtekuuluvust ja loovad treeninguteks hea õhkkonna,“ lausub ta selle kohta, kuidas poks ja trenn üldse laste jaoks huvitavamaks muuta.
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?