Eneli Sõmer

Eneli Sõmer. Foto: Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia

Treener Eneli Sõmeri soovitus naistele, kes tunnevad huvi tai poksi vastu

22. jaanuar 2024 | Uudised

Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia treener Eneli Sõmer selgitab, et tai poks on universaalne püstivõitlussport. Lubatud on löögid käte, jalgade, põlvede ja küünarnukkidega. Treener jagab soovitust ka kõikidele naistele, kes tai poksi trenni tahavad tulla.

Poksitrenn sobib kõigile olenemata soost ja vanusest

Eneli toob välja, et poksitrenn sobib kõigile – vanus ega sugu pole olulised. Samuti pole tähtis, et oleksid varem spordiga tegelenud, sest intensiivsuse saab ise valida. „Kõiki harjutusi saab teha vastavalt treenitusele kas raskemaks või kergemaks,“ lausub ta ja lisab, et kuna naiste tai poksi trennis ei lööda üksteist ja löögipindadena on kasutusel lapad ja poksikott, siis sinikaid on raskem saada. Sparringut trennis ei tehta. „Algul võib natuke valusam olla põlve- ja jalalöökide puhul, aga sellega harjub kiirelt.“

Kõiki harjutusi saab teha vastavalt treenitusele kas raskemaks või kergemaks.

Eneli soovitus naistele, kes tahavad tulla tai poksi trenni

„Soovitan kindlasti ära proovida. Ei ole vaja karta, et ei saa hakkama või on liiga raske. Kõik saavad ise valida, kui raskeks see trenn enda jaoks teha. Hea enesetunne on kindlasti garanteeritud,“ leiab ta.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel