Andri Soosaar. Foto: Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia

Treener Andri Soosaare soovitused poksiga alustajatele

19. jaanuar 2024 | Uudised

Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia treener Andri Soosaar tõdeb, et üldjuhul ükski võitlusspordiklubi ei eelda, et treeningutega alustaja oleks sportliku taustaga või eelnevalt tegelenud mõne võitluskunstiga. Treeningud on üles ehitatud selliselt, et kõigil oleks võimalik treeningutest osa võtta, vastavalt enda oskustele ja hetke füüsilisele vormile.

„Samas on mistahes täiskontaktne võitlusspordiala enamikule inimestele nii füüsiliselt, kui vaimselt tõsine väljakutse. Keha kohanemisprotsess kõrge intensiivsusega treeningu ja löökidest tekkinud valuaistingutega võtab üksjagu aega. Seega hea üldfüüsiline vorm tuleb alati kasuks, treeningud on nauditavamad,“ lausub Soosaar.

Andri Soosaar. Foto: Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia

Andri Soosaare kolm soovitust poksiga alustajatele:

Ära oota kiireid tulemusi. Loevad ainult aeg (järjepidevus) ja tahe (sisemine motivatsioon õppida). Uute oskuste omandamine võtab pigem aega aastaid kui kuid.

Ära oota kiireid tulemusi. Loevad ainult aeg (järjepidevus) ja tahe (sisemine motivatsioon õppida).

Ole lugupidav kõigi oma treeningpartnerite vastu. Võitlussport = võitlus kahe inimese vahel. Võitluse treenimiseks vajame treeningpartnereid, keda saaksime usaldada, et treeningkeskkond hoida mõlemale turvaline. Ära põhjusta treeningpartnerile mõtlematuid vigastusi, tingituna enda isiklikust egost, ärategemisest või üleolekust.

Ole avatud meelega võitlusspordimaastikul. Päris võitluse lahutamatud osad on lihtsustatult löömine ja maadlemine. Mõlemad tegevused on väga tehnilised ja sa jääd elu lõpuni õpipoisiks. Igav ei hakka kunagi.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel