Foto: Endla teater

“Rocco ja tema vennad” ehk lugu neile, kes otsivad teatrist kirge, vihkamist, armastust ja poksi

18. jaanuar 2024 | Uudised

15. märtsil esietendub Endla teatris “Rocco ja tema vennad”, mis on võimas ja suurejooneline lugu neile, kes otsivad teatrist kirge, keerulisi suhteid, pingelisi olukordi, armastust, vihkamist, andestamist ja… poksi.

„Rocco ja tema vennad“ on lugu täis raevu ja pisaraid, lootusi ja nende purunemisi, kuid ometigi ka lugu armastusest, õnnest ja eneseleidmisest. Pärast oma mehe surma otsustab lesestunud Rosaria koos viie pojaga oma kodumaja ja maatüki maha müüa, et minna linna õnne ja paremat elu otsima. Lihtsad ja siirad, elus kogenematud maapoisid, kes on kasvanud oma ema võimuka ja kiivalt armastava käe all, satuvad II maailmasõja järgsesse Milanosse. Pimedates urgastes mängib kuratlik džäss, tänavatel lokkab kuritegevus ja kõige populaarsemaks spordialaks, mis tõotab kiiret läbilööki ja raha, on poks. Hingetu ja kiirelt arenev maailm, millega raske sammu pidada, paneb tõsiselt proovile ka vendade omavahelised suhted. Uskumus, et veri on paksem kui vesi, hoiab küll perekonda koos, kuid toob kaasa võimatuna tunduvaid valikuid, kannatusi ja sunnib tegema teinekord enesehävituslikke otsuseid.

Katoliiklikult kasinas perekonnas kasvanud poisid on sunnitud valima uute ja vanade väärtuste vahel, mis paneb proovile nende iseloomude varjatud küljed, au ja emaarmastuse. Lahendamatust olukorrast väljumiseks on kaks teed: alla anda ja lasta end lõplikusse pimedusse neelata või väljuda sellest kui pühak. Pühakud ei sünni aga ohvriteta.

Lavastus põhineb Itaalia režissööri Luchino Visconti 1960. aastal valminud ja paljude auhindadega pärjatud samanimelisel filmil.

Lisainfot lavastuse kohta leiab Endal teatri kodulehelt.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel