The League III - Astrid Johanna Grents vs Zoe Neuschwander. Foto: Erlend Štaub

FOTOD I The League’il võitis matši šveitslanna Zoe Neuschwanderiga ühehäälselt Astrid Johanna Grents

26. aprill 2022 | The League, Uudised

15. aprillil toimus Kalevi spordihallis Eesti võitlusspordi tippsündmus The League, kus ainsas naistematšis astusid vastamisi Astrid Johanna Grents ja Zoe Neuschwander Šveitsist.  Grents võitis ühehäälse otsusega.

Võitlejatest

Zoe Neuschwander Šveitsist on kogenud võitleja, kellel on 11 võitu ja 4 kaotust. Ta on 22-aastane üliõpilane, kellel on soov end võitlusspordis proovile panna ja jõuda nii kaugele kui vähegi võimalik. Ta viimane matš oli neli nädalat enne The League’i, mille tea võitis, seega seisis ta ringis võiduenergiaga.

Astrid Johanna Grents esindab Kevin Renno Võistlusspordi Akadeemiat ning on kikkpoksis Eesti naissportlaste absoluutne eliit. Grents on 24-aastane, pidanud vähem ametlikke matše kui vastane. Tal on 6 võitu ja 1 kaotus ning väga enesekindel stiil.

Maksavad kokkuvõttes oskused, kes ja kuidas ja neid suudab ära kasutada.

Matš

Mõlemad neiud alustasid matši väga teravalt. Grents kasutas alguse rohkem käsi ning tegi ilusa high-kick’i. Neuschwanderi low-kick’id aga tabasid ka hästi. Paistis, et tegu on võrdväärsete vastastena, kes on mõlemad tugevad ja teravad võitlejad.

Esimene raund oli tehniline ning oli raske öelda, kes juhtis – seis oli üsna viigis.

Teises raundis tegi Grents kenasid low-kick’e, kuid ka Neuschwander ei ole nõrk vastane. Tundus, et Grents hakkab domineerima ning Neuschwander väsima, kuid allaandmise märke ei ole.

Kolmandas raundis hoidsid mõlemad naised asendit väga õigesti. Grents tegi väga ilusaid kombinatsioone ning ta oli suurem initsiatiivi võtja. Tabamusi tuli mõlemalt poolelt.

Ehkki tundus, et Neuschwander on väsimas, võttis ta lõpus ennast siiski kokku, ent kohtunike ühehäälse otsusega läks võit Grentsile.

The League’i saab järele vaadata siit. TV6 ülekannet kommenteerisid Kaarel Kose ja Andrus Alas.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel