Foto: Erlend Štaub

FOTOD I The League’il võitis matši Henry Rohtlaga Gruusiast pärit Giorgi Malania

05. mai 2022 | The League, Uudised

15. aprillil toimus Kalevi spordihallis Eesti võitlusspordi tippsündmus The League, kus nelja mehe turniiris astusid vastamisi Kristoffer Björkskog, Henry Rohtla, Allan Volosatõh ja Giorgi Malania.

Matši Henry Rohtla vastu alistas kohtunike häältega Giorgi Malania.

Võitlejatest

Gruusiat esindav Giorgi Malania oli nelja mehe turniiri kõige noorem osavõtja, kes on endale tegelikult nime teinud. Ta on ametlikult Gruusia Tai poksi meister, kes on pidanud 9 matši ning 9 neist ka võitnud – kusjuures 4 neist nokaudiga. Malania poksib Kiria Gym’is ning tema lemmikvõitleja on Davit Kiria.

Henry Rohtla on Kevin Renno Võistlusspordi Akadeemiast. Tema fight record on 13 profimatši, millest 9 on ta võitnud – 4 neist nokaudiga. Ta on mänginud ka FC Levadias. Tema viimane matš enne The League’i oli Eesti Meistrivõistlustel 29. jaanuaril, kust ta tuli välja Eesti meistrina. Rohtla lemmikvõitleja on Liam Harrison.

Matš

Esimeses raundis tegi Henry kohe terava löögi ning asus domineerima kiirete löökidega. Kuid Malania andis ka tugeva low-kick’i jala siseküljele. Tundus, et Malania on selline mees, kes suudab löögid kohale viia ning on tugev ja tehniline vastane. Paistis, et esimese raundi on võitnud Henry.

Teises raundis tegi Gruusia esindaja ilusa tagumise front-kick’i. Ka Henry löögid olid tugevad, aga ta tundus väsivat.

Fight oli väga võrdne, ent väike eelis teises raundis oli siiski Malanial.

Kolmandas raundis Henry tegi endiselt ilusaid lööke ning see oli üks õhtu tabavamaid matše.

Kohtunikel oli kahtlemata keeruline otsustada, sest mõlemad võitlejad olid tasemel. Matši võitis Giorgi Malania.

The League’i saab järele vaadata siit. TV6 ülekannet kommenteerisid Kaarel Kose ja Andrus Alas.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel