Foto: Stansilav Moshkov

THE LEAGUE! Sigrit Kapanen: hoian vormi kogu aeg väga heal tasemel

10. märts 2023 | The League, Uudised

U-23 vanuseklassi Tai poksi maailmameister Sigrid Kapanen valmistub praegu 18. märtsil toimuvaks The League’iks. Ta võtab kokku, et teeb praegu väga palju trenni. „Kuna mul on mitu võistlust järjestiku olnud, siis hoian vormi koguaeg väga heal tasemel – käin jooksmas, teen lapatrenni, sparringut, grupitreeninguid ning vähegi kõiki treeninguid, milles on võimalik, seal teen kaasa,“ loetleb ta.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sigrid Kapanen (@sigrid.kapanen)


Mentaalselt aitab ette valmistuda lugemine ja muusika kuulamine

Mentaalselt aitab maailmameistrit raamatute lugemine, mis teda rahustab. Üle mõtlemise korral aitab muusika. „Kui tunnen, et hakkab veidi metsa minema, siis võtan korraks hoo maha, avan raamatu ja keskendun iseendale,“ räägib ta.

Kui tunnen, et hakkab veidi metsa minema, siis võtan korraks hoo maha, avan raamatu ja keskendun iseendale.

Füüsiline treening koosneb kaks korda nädalas Tai poksi grupitrennidest, kaks korda nädalas klassikalise poksi treeningutest ning treener Ringo Tippiga lapadest ja sparringutest nii Tallinnas, kui Viljandis – kus vähegi võimalik. Iseseisvalt käib Sigrid jooksmas.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sigrid Kapanen (@sigrid.kapanen)

Motivatsiooniallikad ning soovitused teistele võitlejatele

Kõige enam motiveerib Sigridit teema treener Ringo, kes lisab neiut erinevatele matšidele. See annab võimaluse hoida parimat vormi igal ajal. Just erinevad matšid ja tiitlid on need, mis on talle toonud samuti motivatsiooni ja enesekindlust juurde. Kõige meeldejäävam neist on olnud poksijale tema esimene profivõistlus Fightlandil.
„Võitlesin seal Sakust pärit tüdrukuga ja proovisin erinevaid tehnikaid, mida varem pole katsetanud,“ meenutab Sigrid.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sigrid Kapanen (@sigrid.kapanen)


Teistele fighter’itele on Sigridil raske nõu anda, kuid kindlasti soovitab ta tegeleda ka muude asjadega ning mitte mõelda ainult treeningutele. „Mine jalutama, kuula muusikat, loe raamatut ja veeda aega sõpradega, et saaksid tunnike-kaks treeningust korra eemale,“ soovitab maailmameister.

Mine jalutama, kuula muusikat, loe raamatut ja veeda aega sõpradega, et saaksid tunnike-kaks treeningust korra eemale.

The League’ilt ootab noor poksija võitu, kuid kindlasti soovib ta anda head show’d kõigile pealtvaatajatele. „Loodan, et kõigil on väga lõbus ja saadakse äge kogemus,“ võtab Sigrid kokku.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel