Ott Remmer punases (Foto UFN, Maria Kilk)

Ott Remmer punases. Foto: UFN, Maria Kilk

THE LEAGUE! Ott Remmer: mind hoiab „näljasena“ võidujanu ja saavutustahe!

02. veebruar 2023 | The League, Uudised

18. märtsil toimub juba neljandat korda Tondiraba jäähallis Eesti üks suurimaid võitlusspordi sündmusi – The League. Ott Remmer rääkis intervjuus Goodfightile, kuidas ta matšiks valmistub.

UFN Rakvere 03.12.22: Ott Remmer vs Jason Polydor. Foto: Maria Kilk

Füüsilist trenni on ette valmistudes palju

Oti vastaseks võistlusel saab olema Hollandist pärit Sabri Ben Henia. Oma oponendi kohta pole Ott väga detailset uuringut teinud, kuid oskab öelda, et Hollandist tulevad alati väga ägedad, kuid ka teravad vastased.

„Nädalas proovin treenida kuus korda, mõnel päeval kaks korda ka – kõik sõltub suhteliselt palju enesetundest. Plaan on ikkagi valmis – näiteks homme teen kaks trenni, aga kui ma olen liiga väsinud, siis piirdun ikkagi ühega või üldse puhkan. Kõik sõltub ikkagi sellest ka, mis keha ütleb,“ kirjeldab Ott enda tavalist nädalat. Peamiselt koosnevad treeningud kikkpoksist, aga ka jõu- ja vastupidavusharjutustest.

UFN Rakvere 03.12.22: Ott Remmer vs Jason Polydor. Foto: Maria Kilk

Visualiseerib matši läbi

Erilisi traditsioone poksija enne matši läbi ei vii, kuid enne võistluspäeva visualiseerib ta kogu matši enda jaoks peas läbi, mis teeb kogu reaalse matši tema jaoks lihtsamaks, kuna tunneb, et kõik on juba toimunud.

„Tavaliselt ärkan ilma äratuseta, söön, puhkan ja seejärel kindlasti magan tund-kaks. Võistlused on suhteliselt hilisel ajal, 9-10 aeg õhtul. Selleks ajaks värskena tundmiseks teen kolme-nelja paiku päeval paaritunnise uinaku,“ kirjeldub Ott tavalist matšipäeva.

UFN Rakvere 03.12.22: Ott Remmer vs Jason Polydor. Foto: Maria Kilk

Alla ei anna!

Poksija ütleb, et teda hoiab „näljasena“ võidujanu ja saavutustahe. Füüsilise eelisena toob ta välja jõulisuse enda kaalu kohta. Samuti ei kipu Ott kergelt alla andma.

„Vaimselt pean ennast üsna tugevaks. Mind on raske piirilt välja viia ja murda. Ükskõik, kes mind kuidagi üritab mentaalselt maha teha, ma ei pane seda tähele,“ kirjeldab Ott enda vaimseid tugevusi.

Ta tõdeb, et kuigi situatsioonid, võistlused ja vastased on erinevad, on ikkagi tegu tavaliste inimestega. Poksija ei vaeva enda pead selle üle, kui tugev või nõrk ta vastane või ta ise on, Ott teab, mida ta on tulnud tegema ja seda teab ka vastane.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel