Marko Šults ja Baba Nadjombe. Foto: Maria Kilk

THE LEAGUE! Marko Šults: pean end sihikindlaks inimeseks, kes ei lase ennast teerajalt kõrvale kallutada

03. veebruar 2023 | The League, Uudised

18. märtsil toimub juba neljandat korda Tondiraba jäähallis Eesti üks suurimaid võitlusspordi sündmusi – The League. Marko Šults rääkis intervjuus Goodfightile, kuidas läheb tema ettevalmistus matšiks.

UFN Rakvere 03.12.22: Baba Nadjombe ja Marko Šults. Foto: Maria Kilk

Nädalad saavad olema tegusad

Marko sai pärast viimast matši vigastuse: „Ma lõin oma jalaluu katki ning sellest taastumine võttis veidi aega, aga kui mingi hetk mul oli võimalus juba rohkem ennast liigutada, siis hakkasin ujuma ja tegema jõudu nii palju kui suutsin,“ räägib ta.
Muidugi ei unustanud Marko vahepeal ka akusid laadida ning hiljuti sai ette võetud ka üks reis.

Praegu on plaan hakata käima regulaarselt ujumas ja jooksmas, teha jõuja kikkpoksi treeninguid kui ka viimasega kaasas käivaid tehnika ja sparring treeninguid. Kõik need tuleb jaotada ära nädala peale, seega tulevad Markol tegusad tulevased nädalad.

UFN Rakvere 03.12.22: Marko Šults ja Baba Nadjombe. Foto: Maria Kilk

Vaimne valmistumine

Mentaalseks valmistumiseks on Markol tugiisik olemas – coach Maria Baydar, kellega on plaan esimesel võimalusel kokku saada ning edasine plaan paika panna.

Võistluspäevaks soovitab poksija teha tavapäraseid, rutiinseid asju: „Ära otsusta siis uut toitumist proovida. Kindlasti tee tavapäraseid asju, mida sa oled harjunud tegema ja tee asju, mis sind paneksid ennast mugavalt tundma. Ära tee liiga palju, ära mõtle liiga palju ja lihtsalt oota seda õhtut rahulikult ja lõbusalt.”

Matši päeval, on ainsaks Marko traditsiooniks, sarnaselt paljude teiste võitlejatega, võimalikult kaua magamine. Kuna võistlused toimuvad tavaliselt hilisõhtul, siis proovib poksija minna eelneval õhtul võimalikult hilja magama, et ärgata võimalikult hilja: “Kuna ikkagi mingi ärevus juba päeval on, siis powernap’i keset päeva teha on üsnagi raske. Proovin võimalikult kaua magada ja võtta võitluspäeva vabalt.”

Marko Šults ja Baba Nadjombe. Foto: Maria Kilk

Tugevuseks sihikindlus ja tugevad jalad

The League vastane on Markole juba teada, elab ja treenib ta Eestis. “Ta ei erine väga stiililt minu eelmisest vastasest, ta poksib rohkem ja on päris tehniline. Rohkem ma ta kohta öelda ei oskagi,” avab Marko enda oponendi kohta kaarte.

Enda tugevuste osas toob võitleja välja, et peab end sihikindlaks inimeseks, kes ei lase ennast teerajalt väga lihtsalt kõrvale kallutada. Suurimaks trumbiks võitlusringis füüsilise poole pealt toob Marko välja enda tugevad jalad.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel