Tallinna poksi meistrivõistluste finaalpäeval toimub viis superlahingut

19. jaanuar 2018 | Uudised

Pühapäeval peetakse Lasnamäe spordihallis toimuvatel Tallina poksi meistrivõistlustel üle 30 vastasseisu, kui selguvad pealinna parimad kindamehed. Seejuures on oodata mitmeid äärmiselt põnevaid ja mõnes mõttes ka märgilisi vastasseise.

Päeva oodatuimaks duelliks saab kahtlemata olema meeste keskkaalu finaalmatš, kus astuvad vastamisi valitsev meister Andrei Hartšenko (Dünamo) ning noorteklassides puhta töö teinud, kuid nüüd täiskasvanute sekka astunud Eduard Piirisild (Sofron). Hartšenko alistas poolfinaalis kerge vaevaga ehk kohtunike ühehäälse otsusega Nikita Molodkini (Avangard).

Piirisild oli seejuures üle mitmetel hiljutistel võitlusspordiüritustel ringi astunud Sten Saksonist (ATP). Mida suudab Piirisild kaalu valitseja vastu ning kui peaks tulema võit, kui märgiliseks see kujuneb, see selgub peagi.

Poksifännide maiuspalaks kujuneb ka kaalukategooria kuni 64 kilogrammi finaal, kuhu äärmiselt põneva poolfinaali järel pääses Vlad Romanjuk (ATP). Romanjuk oli poolfinaalis ülinapilt, kohtunike 3:2 häältega parem Tartu poksijast Hendrik Kontist (TÜ ASK) ning astub otsustavas matšis vastamisi teise tartlase, Sven Saksoniga. Sakson oli poolfinaalis aga nii heas hoos, et alistas Jaan Martin Oissaare (ATP) kolmanda raundi ilmse ülekaaluga.

Sama kaalu kuni 19-aastaste vanuseklassis on samuti oodata väärikat lahingut, kus omavahel ristavad kindad tõusev täht Semjon Kamanin (PSK) ning Jüri Stepanov (Sofron). Kamanin ei vääratanud poolfinaalis Robert Pedaja (Dünamo) vastu ning võttis kindla kohtunike ühehäälse otsusega võidu. Veel kindlam oli aga Stepanov, alistades Anton Petrovi (Evail-Athletics) juba teises raundis.

Üliraskekaalus astub taaskord ringi mitmekordne Eesti meister Mait Metsis (Sofron), kes läheb võitu püüdma Andrei Osatšii (ATP) vastu.

Päev algab aga tulise duelliga kell 12, kui ringis kohtuvad kuni 19-aastaste kaks suuremat tähte – Stiven Aas (Järve Boxing) ning Aleksei Šersunov (Kreenholm).

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel