Foto: Shutterstock.com

Tallinn tunnustab oma parimaid noorsportlasi, tunnustuse saavad ka mitmed võitlussportlased

06. aprill 2022 | Uudised

Täna tunnustab abilinnapea Vadim Belobrovtsev Tallinna Raekojas pealinna silmapaistvamaid noorsportlasi ja nende treenereid, kes on edukalt osalenud noorte ja juunioride rahvusvahelistel tiitlivõistlustel. Nende seas ka maadlejad Viktoria Vesso, Ranet Kaljola, Rasmus Liisma ja Richard Karelson; taekwondo-sportlased Arina Tišuk ja Aleksandra Andrejeva; poksija Igor Antonov; judokad Viljar Lipard ja Karl-Tani Priilinn-Türk; vehklejad Markus Salm ja Dinara Anis ja karatekad Venera Varlamova ja Annaliisa Lett.

„Meie noorsportlased on saavutanud silmapaistvaid tulemusi nii Eesti tippvõistlustel, juunioride Euroopa ja maailmameistrivõistlustel kui ka olümpiamängudel. Oleme saanud neile kaasa elada ning tunda uhkust oma kodulinna ja riigi üle,” sõnas Vadim Belobrovtsev. „Selliste saavutuste taga ei ole üksnes andekus, vaid ka sihikindel töö, tahtejõud ja distsipliin. Ning muidugi suurepärane treener, kelle rolli noorsportlase edu juures on raske üle hinnata. Mul on au anda üle linna tänu ja tunnustus nii sportlastele kui ka treeneritele ja soovin neile jõudu ja energiat ka järgmisteks tipptulemusteks.”

Tallinn toetab sel aastal 45 parimat pealinna noorsportlast vanuses 14–23 ja nende treenereid, lisaks saab toetuse üks sportmängude võistkond.

Tunnustuse pälvisid vigursuusatajad Kelly Sildaru ja Henry Sildaru; ujujad Eneli Jefimova, Matz Topkin, Georg Filippov ja Marko-Mattias Langel; paraujuja Maria Rein; tennisistid Mark Lajal ja Maria Lota Kaul; iluuisutajad Arlet Levandi, Aleksandr Selevko ning Solene Mazingue ja Marko Jevgeni Gaidajenko; maadlejad Viktoria Vesso, Ranet Kaljola, Rasmus Liisma ja Richard Karelson; taekwondo- sportlased Arina Tišuk ja Aleksandra Andrejeva; 3×3 korvpallur Ken-Martti Reinart; orienteeruja Olle Ilmar Jaama; maletajad Sofia Blokhin, Margareth Olde ja Kirill Chukavin; sportkeegli mängijad Liilia Tõnisson, Johanna Martinson ja Markus Ojangu; piljardimängijad Mark Mägi, Karl Gnadeberg ja Gert Maimre; fitness- sportlane Anna Bagautdinova; poksija Igor Antonov; judokad Viljar Lipard ja Karl-Tani Priilinn-Türk; vehklejad Markus Salm ja Dinara Anis; viievõistlejad Johanna Maria Jõgisu ja Carl Robert Kallaste; karatekad Venera Varlamova ja Annaliisa Lett; laskesuusataja Tuudor Palm; iluvõimlejad Anette Vaher, Ester Kreitsman, Ksenja Ozigina, Victoria Puusepp ja Kamila Grigorenko. Sportmängude kategoorias saab tunnustuse FCI Levadi U19 jalgpallimeeskond.

Toetuse suurus noorsportlastele on vastavalt kriteeriumitele 500–1500 eurot, meeskonda toetatakse 3000 euroga. Toetuse määramisel võtab komisjon aluseks taotluse esitamisele eelneval kalendriaastal saavutatud sportlikud tulemused. Arvestatakse vastaval alal või kategoorias osalejate arvu ja toetuse taotleja saavutatud kohta. Samuti ala tuntust ja populaarsust nii rahvusvahelisel kui ka Eesti tasandil, võistlusel osalenud riikide arvu, ala kuulumist olümpiamängude kavva ja/või Tallinna eelisarendatavate spordialade nimistusse. Rahvusvaheliste tiitlivõistluste hulka on antud juhul arvatud noorte olümpiamängud, juunioride maailmameistrivõistlused ja Euroopa meistrivõistlused, juunioride maailma ja Euroopa karikavõistluste finaal (lõpptulemus) ning noorte olümpiapäevad ja universiaad.

Noorsportlaste tunnustusüritust korraldab Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet juba kümnendat korda, esmakordselt toimus see 2013. aastal toonase abilinapea ja tänase linnapea Mihhail Kõlvarti algatusel.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel