Foto: Shutterstock

Tai võitlejad protesteerivad eelnõu vastu, mis keelaks lastel poksida

02. november 2018 | Uudised

Prominentsed muay thai võitlejad andsid Tai spordivõimudele üle kirja, milles nad protestivad uue eelnõu vastu, mis keelaks lastel poksiringis võidelda.

Võitlejate eesotsas on Muay Thai Naiyhanomtom Associationi president Samart Payakaroon, keda peetakse kõigi aegade parimaks muay thai võitlejaks. Kirja käisid üle andmas ka Kaopong Sittichuchai ja Jaroenthong Kiatbanchong. Nende arvates annaks uus seadus eelise välismaa võitlejatele, sest välismaal tohivad lapsed käte ja jalgadega löömist harjutada juba 5-6-aastasest peale.

Eelnõu soovib vanusepiirangu viia 12 peale. Alla 20-aastased vajaksid vanema luba ja alla 15-aastased vanemate ja spordivõimude luba. Eelnõud toetavad lapsekaitsjad ja arstid, kelle sõnul põhjustavad löögid ajukahjustusi. Enamik võitlejaid on aga vaestest peredest ja võitlemine oleks väljapääs vaesusest.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel