Foto: Shutterstock

IGIHALJAS KÜSIMUS: kas trenni teha hommikuti või õhtuti?

28. detsember 2023 | Uudised

See, kas trenni teha hommikuti või õhtuti on igihaljas küsimus ning oleneb suuresti inimese päevastest rutiinidest. Veebilehekülg Urbanboxingdc toob välja, et mõlemal on omad plussid.

Hommikuste trennide suurimaks eeliseks on aktiivne algus päevale. Treening toodab ajus endorfiine, mis toovad kohe hommikul mõnutunde. Hommikune trenn võib terveks päevaks energiat anda ning tervislik hommikusöök pärast seda garanteerib produktiivse päeva. Samuti on hommikuti trenni tehes suure tõenäosusega trennisaal tühi ning seega ei pea varustuse järele järjekorras ootama. Hommikuste trennide puhul peaks silmas pidama, et venitus oleks pikem, et keha korralikult ärgata saaks. Treenimine nõuab ka palju energiat, seega võiks enne trennisaali suundumist kerge hommikusöögi süüa.

Hommikune trenn võib terveks päevaks energiat anda ning tervislik hommikusöök pärast seda garanteerib produktiivse päeva.

Kui hommikusel treeningul on omad plussid, siis sama on ka õhtusel treeningul. Liiga hilja trenni teha siiski ei soovitata, sest pärast seda võib olla raske uinuda. See on aga muidugi individuaalne ja tasub proovida erinevaid variante, nii õpid märkama, mis sobib just sinu kehale. Õhtune trenn võib paljudele tunduda efektiivsem, sest keha on terve päev olnud liikumises. Hommikuste magajate jaoks võib hilisem treening olla mugavam. Õhtune treenimine viib mõtted ka igapäevatoimetustelt kõrvale ja on hea viis stressi maandamiseks. Ka pole sul õhtuti kuhugile kiiret. Kui tunned end pärastlõunal millegipärast väsinuna, võib trenni tegemine tuju tõsta.

Õhtune treenimine viib mõtted ka igapäevatoimetustelt kõrvale ja on hea viis stressi maandamiseks.

Siiski peab meeles pidama, et areng sõltub treeningust, puhkusest ja toitumisest. Kui hommikune trenn mõjub su unerežiimile negatiivselt, siis tuleks trenni teha õhtul. Sama kehtib ka vastupidi. Eesmärk on leida endale sobiv rutiin, mis toimiks nii, et need kolm elementi oleksid tasakaalus.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel