Foto: Külli Rummel

Star FM hommikuprogrammis! Uku Jürjendal vanglaelust: otsustasin, et kui välja saan, ei raiska enam tundigi muule kui ainult sport

05. oktoober 2021 | Persoon, Uudised

2014. aastal taipoksis maailmameistrivõistlused võitnud, aasta hiljem Eesti parimaks taipoksijaks valitud ja siis vanglasse sattunud Uku Jürjendal käis täna hommikul Star FM-i hommikuprogrammis. Uku avaldas saates, mis viis teda vanglasse, mis seal toimus, kuidas ta leidis lootust ja positiivsust ning kuidas otsustas pühendada oma elu spordile ja tõusis kui fööniks tuhast.

Inspireeriv sihikindlus

Uku spordikarjäär sai ootamatu lõpu, kui ta sattus kaheks aastaks vanglasse. Nüüd on ta kui uuesti sündinud. Saatejuhid sõnavad, et Ukul on hoopis teine mõttemuster ning see sihikindlus, mis meest tänasel päeval saadab, on inspireeriv!

Uku rääkis saates valedest valikutest, mis teda vanglasse viisid ning distsipliinist sportlasena. Ta otsustas vanglas käituda ideaalsel, et oleks lootust ennetähtaegselt vabaneda. Ta tegi ka vanglas konkreetse päevaplaani, millal ta õpib, loeb, millal teeb trenni. Tema sõnul aitasid teda väga raamatud, eriti üks, mis muutis ta mõtlemist päevapealt: Vera Peifferi “Mõtle positiivselt”, mis aitas tal mõelda positiivselt kõige hullemas kohas üldse.

Nutikad lahendused aitasid teha trenni

Ta tõdeb, et vanglas päris jõusaali ei ole. “Tegemist pole ainult vabaduse kaotamisega, seal on kõik kadunud – trennitegemisvõimalused, söömisvõimalused ja palju muud,” tõdeb ta. Ta suutis leida alternatiive ja isegi parandas enda tulemusi – näiteks tegi ta varjupoksi ehk lööke õhku. “Mul olid plaanid  – näiteks üks päev löön 10 000 sirget,” kirjeldab ta oma päevaplaane. Nutikaid lahendusi leidis ta mitmeid – näiteks pani kongikaaslase teki sisse ja tõstis raskusena.

Praegu on ta täielikult pühendunud spordile. “Vanglas olles kahetsesin enim raisku minevat sportlase karjääri, kuna tunnen, et olen võimeline jõudma oma ala tippu. Mõtlesin, et aastad tiksuvad, kas ma jõuan veel? Tegin kõik, et ei kaotaks end ja otsustasin, et kui välja saan, ei raiska enam tundigi muule kui ainult sport. Kui valid elus ühe asja ja pühendud sellele, see tuleb nagunii,” rääkis ta.

KUULA SAADET!

FOTOHETKED STUUDIOS! 

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel