Markko Moisar

Foto: Christo Neemre

SPORTLASE MÕTTED! Markko Moisar: võita on hea, aga rõõm tuleb võidust, mitte vastase pikali löömisest

27. detsember 2017 | Uudised

GoodFight vahendab Eesti tuntuimate võitlussportlaste ütlemisi, mis on nende intervjuudes ja vestlustes kõlama jäänud ja mis iseloomustavad kõige paremini võitluskunstide sõdalaste mõttemaailma ja arvamust siinses kogukonnas toimuvast. Markko Moisar on üks kahest Moisarite vennast, kes on ennast jäägitult poksile pühendanud.

Markkot tunneb ära ägeda võitlusstiili poolest, kus ta annab rünnakul endast kõik ja üritab vastast üldse tegevusse mitte lasta. Kuigi nooremal Moisaril on ka kaotusi omajagu, on ta siiski paljude ilusate fight`ide võitja, seda ka võitlusspordi suurüritustel.

Sõitsin rongiga kooli, vend tuli peale ja ütles, et läheb kaaluma ning kutsus mind õhtul matši vaatama. Ma läksin ja seal tekkis tahtmine ka ise taipoksiga tegelema hakata.

Ei tohiks solvuda asjade peale, mida võisid valesti öelda, sellest tuleb mööda vaadata.

Alati on hetki, kui läheb halvasti ja siis ei tohi pead norgu lasta, vaid tuleb edasi minna — teed trenni, tulevad jälle head mõtted ja elu läheb edasi.

Sporti peab väga austama. Sa pead teadma, et oled oma alal nii tugev, et sinu löögist ei pruugi inimene enam tõusta.

Võita on hea, aga rõõm tuleb võidust, mitte vastase pikali löömisest.

Mõtet, et peaksin kindad käest viskama, pole kunagi tulnud. Kui kaotan, mõtlen, et pean rohkem trenni tegema ja olema parem, pean olema võimeline võitma!

/Allikas: GoodNews/

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel