Spordimassaaž aitab tuvastada sportlaste uusi füsioraskusi ja suurendab treeningu kasutegurit

12. oktoober 2020 | Uudised

Aleksander Dorofejev on mees, kes mudib võitlejaid Uku Jürjendali, Jan Beljajevit ja Li Lirismanni, jalgpallur Nikita Andrejevit, fitnessistaar Nikita Dvorkinit ja paljusid teisi sportlasi. Ta on massöör.

Massaaž on üks olulisematest punktidest treeningkavades. Massaažita pole võimalik sportlaste taastamine. Adekvaatset massaažispetsialisti leida on väga raske, sest massöör peab olema ka füsioterapeut ja psühholoog.

Dorofejev ütleb, et kui klassikaline massaaž sobib põhimõtteliselt kõigile, siis näiteks hiina gua sha on mõeldud neile, kes soovivad puhastada organismi kõrge adrenaliiniga, lõhnravi aga inimestele, kes ihkavad maksimaalset füüsilist ja vaimset lõdvestamist. Tselluliidivastane massaaž on muidugi mõeldud tselluliidiprobleemide jaoks. Kinesioteipimine on massaažilisand, mis lahendab mitu probleemi: vereringe parandamine (ka lümfidrenaaž), valu leevendamine, lihastoonuse tõstmine.

Spordimassaaž aitab tuvastada sportlaste uusi füsioraskusi ja suurendab treeningu kasutegurit. „Spordimassaaž aitab sportlasel vältida traumat,” selgitab Dorofejev.

Võitlussport ja spordimassaaž käivad käsikäes ja tippvõitlussportlane peaks massaažis käima iga nädal, usub Dorofejev. „Aga ka harrastaja võiks spordimassaažil käia, kui tundub, et see on vajalik,” lisab ta.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel