Sigrid Kapanen, tai poksi Eesti meister

18. märts 2019 | Muay Thai Liiga, Uudised

Päeval, kui peeti The League, selgitati sealsamas Tondiraba jäähallis Eesti lahtiste meistreid tai poksis.

Viljandi klubi Kondor tuli kolme medaliga: Crista Padu ja Mick Paja hõbe, Sigrid Kapanen kuld.

Sigrid oli tai poksiga tegelenud kuus kuud, kui soovis Eesti Muay Thai Liigas võidelda, kuid sattus hooaja avaetapi ajal haiglasse. Järgmisel etapil alistas ta Marette-Renate Bristoli (KRVA).

Tänavustel WAKO Tartu lahtistel kikkpoksi meistrivõistlustel kohtus Sigrid narvalanna Aleksandra Džikajevaga (Konkiro), kes sai mullu WAKO juunioride MM-il pronksi. Sigrid võitis 2:1.

Tudeerisite treener Ringoga Aleksandra matše?

Ringo tudeeris. Matš Aleksandraga oli kindlasti raskem kui Marettega, sest vastane oli palju kogenum ja lisaks ei osanud ma väiksema vastasega võidelda. Arvasin algul, et on lihtsam väiksema vastase vastu, nii et adrenaliini ka väga ka polnud võrreldes Marettega. Aleksandra kindlasti liikus palju rohkem, aga Marette oli rahulikum, nagu mina tavaliselt. Tartus oli üldse tegu kokkuleppematšiga: Aleksandra oli minust kõvasti kergem ja minul oli kõvasti väiksem kogemus. Minul oli see elu esimene kikkpoksimatš, tema on kuuldavasti võitnud igasugu tiitleid ja teinud ikka kümneid matše. Korraldaja pakkus välja, et kaal vs. kogemus ja olime nõus, kuigi see kogemustepagas oli küllaltki muljetavaldav.

Siis tuli Tondirabas Eesti kuld matšis Karolina Niinelo (Viljandi TPK) vastu.

Minu esimene matš Karolinaga oli väga väsitav, sest seal oli väga palju klintšimist ja ta oli minupikkune või isegi natuke pikem. Karolina oli aktiivne ja ründas ikka väga palju. Matš ajas väga närvitsema ja isegi ka natuke kartma. Karolina on teinud ka meie klubi Cristaga matši ja rääkis siis, et ma ei pea pabistama, kindlasti saan hakkama. Teadsin ka, et ta on minust kogenum.

Võit tuli ka Karolinaga peetud kordusmatšis, mis toimus üritusel Adrenaline. Kui kiiresti oli teada, et see tuleb? Miks see peeti peakaitsmeteta?

Ma sain kordusmatšist paar päeva enne teada. Mõtlesime, et kergem on peakaitsmeteta ja polnud ka nii hull hirm, et vigastada saaks. See matš oli korduvalt raskem kui meistrikatel. Ta tegi rohkem rünnakuid ja löögid olid ka tugevamad. Ühesõnaga oli ta palju aktiivsem ja võiduhimu oli ka kindlasti suurem, sest võistlus oli kodupubliku ees ja vaevalt ta oleks tahtnud mulle kaks korda kaotada.

Vajate motiveerijat või saate ise hakkama?

Ma saan ise tavaliselt hakkama. Ma motiveerin ise ennast enne matše. Kuid mind motiveerivad ka trennikaaslased ja Ringo.

Miks langes valik Kondori kasuks?

Ma valisin Kondori, sest seal tundus meeldivam seltskond ja selle kohta leidsin enne infot. Lisaks oli Kondoril baaskursus, kus ma sain algusest alustada.

Puhast poksi ei tahaks teha?

Ma võin poksida ka vabalt, sest mul on käelöögid ka suhteliselt tugevad. Mulle meeldib pigem jalgu ka lüüa, aga kui tuleb ka kunagi poksis mingi matš pakkumisele, siis võin vabalt seal ka osaleda.

Kui tähtis on kindavärv?

Mind värv eriti ei huvita, aga päris roosasid või neoonkollaseid kindaid ei tahaks. Peaasi, et kindad oleksid head ja ikka peaksid vastu.

Milliseid välisvõitlejatega üritusi olete vaatamas käinud?

Olen ainult The League’il käinud. Mulle meeldis Ott Remmeri matš ja Rhassan Muharebi matšid meeldisid.

Kes on naistest lemmikvõitleja?

Anissa Meksen on minu arust väga äge. Tal on üle saja kikkpoksimatši ja ainult neli kaotust.

Joogat olete proovinud?

Kahjuks mitte ja ei tea, kas tahaks ka. Ei suuda eriti rahulikult olla.

Mis oli eelmisel aastal lemmikfilm?

Mulle meeldivad väga paljud filmid ja raske on kogu aeg lemmikut valida. Vahepeal oli lemmik “Kiired ja vihased 8”.

Mida sõite näiteks reedel hommikuks, lõunaks ja õhtuks?

Hommikul praemuna ja must kohv, lõunaks salat ja šnitsel, siis vahepeal väike šokolaad ja kuna laupäeval oli Max Vorovski seminar, siis lubasin õhtusöögiks Maci eine ja jäätise.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel