Saaremäe võitis Soomes 2. raundis

03. november 2019 | Uudised

Poris 2. novembril toimunud vabavõitlusvõistlusel West Coast Rumble alistas Tartu spordiklubi Englas vabavõitleja Sten Saaremäe (6 võitu, 1 kaotus) õhtu peamatšis kogenud Soome vabavõitleja Ville Yrjölä (7 võitu, 4 kaotust). Võit tuli 2. raundis tehnilise nokaudiga.

Kuigi löögivahetustes oli Saaremäe jõuliselt domineeriv, andis vastane maadluse ja maas löömisega väga visa vastupanu. Lõpuks oli eestlase maadluskaitse ja teravad küünarnukilöögid need, mis töö ära tegid. Nimelt oli vastane juba mitmendat korda Saaremäed puuriseina ääres maas kontrollimas ja mahaviimist lõpetamas, kui jäi Saaremäe kontrahaaretesse kinni, mis andis meie mehele võimaluse vastane täpsete ja tugevate küünarnukilöökidega tule alla panna. Kui Soome võitleja asendit parandada ei suutnud ja Saaremäe löögid läksid aina jõulisemaks, oli kohtunik näinud juba piisavalt, et matš katkestada.

“Ma olen väga õnnelik sellise matši lõpptulemuse üle, aga mitte päris rahul matši käiguga. Tegin mõningaid vigu, mida ei oleks tohtinud ja need on ka need, mida lähen tagasi saali parandama. Kuigi matš oli võidukas, on sellest väga palju õppida ja areneda. Peamatši kogemus on nüüd ka käes, kuigi see ei erinenud tegelikult kuidagi eelnevatest matšidest,” ütles Saaremäe, kelle jaoks oli see esimene kord astuda üles võitlusõhtu peamatšis ehk kõige kõrgema tasemega vastasseisus.

Kolm aastat tagasi profispordiga algust teinud Saaremäe kontol on nüüd 6 võitu ja 1 kaotus. Yrjölä oli juba neljas Soome võitleja, keda Saaremäe on natuke rohkem kui aasta jooksul võitnud. Soomlane annetas teenistuse lastehaiglale, sest raha tal jätkuvat. Ta võitles viimati enne seda 2017. aastal ja enne seda 2015. aastal. Sellele oli omakorda eelnenud viieaastane paus. Yrjöla tuli Saaremäega matši jaoks kaalus alla.

Üritusel peeti neli profimatši ja mitu amatöörmatši.

Lisaks treeningutele Tartu koduklubis Englas on Saaremäe ettevalmistuses olulisel kohal püstivõitluse treener Vallo Hannus (3D Treening) ja endine Eesti sprinditipp Argo Golberg, kes hoolitseb Saaremäe üldfüüsilise ettevalmistuse eest.

VAATA VIDEOT!

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel