Ringo Tipp ajab elukaaslase hulluks võitlusspordihuviga

05. detsember 2018 | Fightland

Keila Tervisekeskuses toimub laupäeval Fightland, kus raskekaalu poksimatšis lähevad kokku Andrus Joa ja Ringo Tipp.

Ringo on Eesti meistrivõistluste medalist tai- ja kikkpoksis. Ta veab Viljandi klubi Kondor ja on Fightlandil debüüti tegeva Mick Paja treener. Samuti on tema treenitav viimase aja üks nimekamaid naisvõitlejaid Crista Padu. Me armastame Kondori videosid Youtube’is, sest need on alati hea kvaliteediga!

Millist rolli mängib võitlussport teie elus?

Tänu võitlusspordile sain oma elu korda. Kes teab, see teab, ei hakka minevikku siinkohal lahkama. Aga jah, ma elan ja hingan võitlussporti, isegi nii palju, et kohati ajan oma kalli elukaaslase natuke hulluks sellega.

Mida on andnud teile võidetud medalid ja kui suur oli töö nende taga?

Pigem algas tõsisem töö alles peale neid medaleid, alguses lahmisin suht tuhhi pealt.

Te tükk aega ei võistelnud. Kuidas leidsite tee tagasi ringi?

Otseselt pole nagu eemal olnudki, vähemalt oma peas mitte. Veebruaris sain Fightlandil esimeses raundis kämblaluumurru ja tänu sellele pidin mõnda aega rahulikumalt võtma. Just tegin Warrior Fightil poksimatši ühe leeduka vastu ja nüüd Fightland otsa. Siht on kogu aeg silme ees olnud.

Miks just Fightland ja sealne matš?

Fightland on ju äge üritus, viljandlaste seas kah suhteliselt populaarne, alati on oma inimesed kohal toetamas. Ahti Pikkur pakkus, et kas tahaksin madistada. Kuna käsi on juba enam-vähem, siis olin nõus. Arvasin, et olen Eestis kõik enda kaalus võistlevad vasakukäelised vastased saanud läbi proovida, aga näe, leiti veel üks.

Mida teie kaasaelajad matšil näha saavad?

Mind omas elemendis.

Good Fightiga seotud küsimused ka. Kui palju loete meie küljelt välisuudiseid?

Välisuudised loen enamasti ingliskeelsest meediast, kuna sinna tulevad need lihtsalt kiiremini. Väliskülgi külastan igapäevaselt, ma olen suht hull selle koha pealt.

Millise võitluse kohta neist te loeks: a) World Boxing Super Series, b) UFC üritus, kus pole tiitlimatše, c) mõni Vene vabavõitlusüritus?

A ja b. C kah, kui mõni eestlane võistleb.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel