Richard Kuklane tähistas võite pika unega

29. mai 2019 | Muay Thai Liiga, Uudised

Teame, et Võru klubi Meridemm treener Ilmar Koort laiskvorste ei salli. Nii et kui ta ütleb, et on Richard Kuklase arenguga rahul ja et Richard poksib intelligentselt, siis on tegemist suuremat sorti kiitusega.

Richard alustas liiga hooaega avaetapil kaotusega Samuel Kanarbikule (KRVA), järgmisel tuli aga võit Kevin Jallai (Team Helemäe) üle.

Pühapäeval ronis Kuklane ringi lausa kahel korral: kõigepealt tuli kadettides võit Anatoli Antonovi (Tugev Tahe) üle ja seejärel seeniorides 3:0 klubikaaslase Kristen Kasukiga.

Mitmendad need matšid olid?

Viies ja kuues.

Kuidas sellise riski võtsite, et kaks matši?

Alguses öeldi, et mul pole üldse vastast. Otsustasime trennist ühe sõbra kaasa võtta ja temaga matši teha. Teine oli natuke minust noorem, kellel polnud vastast.

Kuidas on sõbraga ringi minna?

Tegelikult palju parem. Närvi on vähem ja käed liiguvad lõdvemalt. Tahaks seda tunnet teistesse matšidesse ka viia, aga veel pole õnnestunud.

Kuidas neid võite tähistate?

Pika unega.

Millal võitlusspordi juurde jõudsite?

4-aastaselt. Sattusin Rootsis džuudotrenni ja sealt edasi Võrru džuudoklubisse. Tai poksiga alustasin kolm aastat tagasi.

Mida annab võitlussport ühele noorele mehele?

See annab enesekindlust, põhiliselt kõike minu jaoks vajalikku. Tunnen end palju kindlamana ja takistused ei tundu nii ületamatud.

Ehk kui oled ringis ära käinud, siis tavaprobleemid on väiksemad?

No need on ikka tavalised probleemid, lihtsalt on kergem lahendada.

Kui palju käite Eestis suurtel matšidel?

Ei ole käinud. Jälgin rohkem välismaiseid, pigem Youtube’ist. Otsin erinevaid nokaudikombinatsioone ja vaatan neid.

Keda kõige rohkem imetlete?

Üks on kindlasti Floyd Mayweather. Samuti on paar trennikaaslast, kes on käinud Tais ja Uus-Meremaal ning tegelevad klassikalise ja tai poksiga. Üks on Steve Kurvits. Mulle meeldib tema liikumine. Kuid ta ise enam sellega ei tegele, vaid tahab rohkem treenerikarjääriga jätkata.

Kavatsete profiringi ka jõuda?

Eks näha ole. 1. juunil ongi Viljandis poolprofimatš, aga see jäi veel lahtiseks. Peab rääkima korraldajatega.

Kuhu soovite jõuda?

Kui sellega jätkata, siis kindlasti lõpuni. Poole peale pole mõtet minna. Kui juba Eesti meistriks, siis kindlasti edasi.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel