Rainer Valing soovib võistelda maailma parimatega

15. oktoober 2018 | Muay Thai Liiga, Uudised

Tallinnas peetud Eesti Muay Thai Liiga uue hooaja esimesel etapil oli poolproffide klassis Rainer Valing (67 kg, KRVA) üle Alari Tammsalust (71 kg, Team Moisar).

Võitsid punktidega 3:0. Raskest matšist hoolimata ei vandunud Alari Tammsalu lõpuni alla. Mis tema tugevused ringis olid?

Alari tundus sitke poiss ja tugeva võitlustahtega olevat. Sai tugeva põlvelöögi pähe, peale mida arstid teda mõnda aega parandasid, kuid ei andnud alla ja võitles edasi. Tugevusteks võikski lugeda tema võitlustahet ja head tehnikat.

Mida enda tugevuseks pead?

Tugevad kätelöögid ja distantsitunnetus.

Kuidas matšiks valmistusid?

Matšiks valmistusin iga päev trenni tehes. Kaks korda nädalas tehnikatrenn, üks päev klintši, üks päev ainult sparring, üks päev jalgpall ja kaks päeva nädalas jooksmist.

Milline oli treeneri viimane nõuanne enne ringi minekut?

Otseselt mingeid nõuandeid ta ei andnudki, usaldas mu kogemust ja nõuanded tulid siis raundide vahel.

Kuidas sinu teekond võitlusspordimaailma algas?

Minu teekond algas juba aastal 2009, kui üks tuttav koolivend, kes oli mõned aastad taipoksiga tegelenud, algatas Tabasalus taipoksi klubi ja läksingi koos kahe klassivennaga proovima ning hakkas meeldima.

Kes su eeskujud on?

Otseselt eeskujusid ei olegi, aga olen alati kodumaised võitlejaid jälginud. Eks nendeks siis ongi Eesti parimad võitlejad, nagu Mirkko Moisar, Kevin Renno, Maxim Vorovski.

Kuhu jõuda soovid?

Sooviks ikkagi tippu jõuda ja maailma parimatega võistelda.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel