Rahhimov valitigi AIBA presidendiks

03. november 2018 | Uudised

ROK ähvardas, et poks jäetakse olümpialt välja, kui Gufar Rahhimov AIBA presidendiks valitakse, Rahhimov 3. novembril Moskvas AIBA kongressil aga valitigi.

Rahhimov sai 86 häält 134 võimalikust ja alistas Serik Konakbajevi, kes on Moskva olümpiahõbe. Konakbajevil keelati algul valimistel osaleda, kuid ta andis AIBA kohtusse ja sai õiguse.

Rahhimovit on süüdistatud kuritegevuses ja ROK ei lubanud teda seetõttu oktoobris noorteolümpiale. Rahhimov teatas pärast seda, et ta pole kuritegevusega seotud.

Ta tegi lausa kongressi algul ettepaneku, et kui ta peaks presidendiks saama, astub ta aastaks ajutiselt kõrvale, et vältida konflikti ROK-iga, ent ettepanek ei saanud kahe kolmandiku delegaatide toetust. Ta mainis ka, et enne seda, kui tema tänavu AIBA etteotsa asus, oli liidul ligi 40 miljonit dollarit võlga, millega nüüd aga väga edukalt tegeletakse.

2016. aasta olümpia kõik 36 poksikohtunikku ja -ametnikku said süüdistuse kokkuleppematšides.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel