RAAMAT SÕDALASELE! Astrid Johanna Grents soovitab: Mike Tyson „Vaieldamatu tõde“

19. jaanuar 2019 | Uudised

GoodFight käivitas rubriigi „Raamat sõdalasele“, mille raames avaldame Eesti parimate võitlejate lemmikraamatuid ja soovitusi raamatute kohta, mis on meie kodumaa sõdalaste elusid puudutanud. Tallinnas Tondiraba jäähallis 16. veebruaril toimuvaks võistlusspordigalaks The League valmistuv amatsoon Astrid Johanna Grents peab parimaks raamatuks Mike Tysoni „Vaieldamatut tõde“.

„Vaieldamatu tõde“ on paljastav ja otsekohene memuaariraamat Mike Tysonilt, endiselt poksi raskekaalu maailmameistrilt, kes on legendiks saanud poksiringis ja sellest väljaspool.

Filosoof, Broadway staar, poksija, kurjategija – Mike Tyson on 30 avalikkuse silme all veedetud aasta jooksul õõnestanud hulga stereotüüpe, ootusi ja tavatarkusi. Brooklyni karmist ja vaesest piirkonnast pärit Tyson, kes poisina sai tunda tagakiusamist, tõusis kõigi aegade paeluvamaks ja raevukamaks poksijaks ning aegade noorimaks poksi raskekaalu maailmameistriks. Tema hiilgavust ringis varjutas sageli tema hoolimatu käitumine. Aastad tõsist pidutsemist, vägivaldseid kaklusi ja tema suhtes algatatud kriminaalasju jätsid oma jälje. 2003. aastal jõudis Tyson viimse piirini: süüdimõistetud kurjategija muutus tuhandete hilisõhtuste naljade märklauaks. Siiski võitles ta end tagasi. Mees, kes kunagi tunnistas, et oli sõltuvuses „kõigest“, leidis taas edu, väärikuse ja oma pere armastuse. Võidukas monoetendus, etteasted filmis „Pohmakas“ ja selle järgedes, isa ja abikaasana taasleitud õnn ja stabiilsus. Tysoni lugu on inspireeriv Ameerika edulugu.

Julmalt ausa, toore ja naerutava stiiliga Tyson kirjutab elu tõusudest ja mõõnadest sama siiralt ja otsekoheselt, nagu selle legendaarse sportlase puhul harjunud oleme. See on erakordne teekond Brooklyni getost maailmakuulsuse ja kurikuulsuseni ning viimaks endassesüüvinud tarkuseni.

„Vaieldamatu tõde“ ei ole ainult suurepärane spordilugu, vaid ka ajaproovile vastupidav autobiograafia.

Monika Kuzmina

Vaata veel