Cool D. Foto: Peeter Viisimaa

Cool D. Foto: Peeter Viisimaa

Priit Kolsar: poks nõuab palju pühendumust ja distsipliini

17. september 2023 | Underground Fight Night, Uudised

Rakveres toimub 9. detsembril taas võitlusspordiõhtu Underground Fight Night, kus õhtujuhina astub üles poksisündmustel legendaarne Cool D ehk Priit Kolsar. Küsimuse peale, miks Cool D ja poks justkui kokku käivad, ütleb mees, et ega ta ilmselt ühtegi muud spordiala ei viitsiks samasuguse huviga jälgida.

Foto: Peeter Viisimaa

Foto: Peeter Viisimaa

Poksihuvile andsid tõuke trennid

Priidu poksihuvile andis ehk tõuke ammune otsus poksitreeningutega tegelema hakata. Hiljem lisandus taipoks ning veel hiljem sai ta aimu, kui palju pühendumust ja distsipliini see spordiala nõuab. „Võibolla olen mina liiga laisk, et sellega põhjalikumalt edasi tegeleda,“ muigab ta ja lisab, et aga jälgida on poksi väga põnev, kuidas sportlased panustavad ja ohverdavad ennast spordi nimel – üks kord on tulemus nii, teine kord naa – see ongi elu.

Foto: Peeter Viisimaa

Priit käis regulaarselt treeneriga trennis umbes neli aastat tagasi, ehk rohkemgi. Aga kindaid paneb ta ikka kuu jooksul kaks-kolm korda kätte ja üritab natuke kotti töödelda. „Aga see pole ikka enam see koormus,“ tõdeb ta.

Foto: Peeter Viisimaa

Hea on näha eestlast tippvõistlusel osalemas

Poksimaailmas on tõusev täht Jake Paul – mõned poksimaailma tipud naeravad, samas Mike Tyson ütleb, et see mees päästab poksi. Priit küsib selle peale – millest poksimaailma vaja päästa on? „Äkki pigem Jake Pauli sugustest. See mees lihtsalt on leidnud mingi vahendi raha teenimiseks poksides erru läinud võitlejatega. Olen kindel, et reaalsed tippvormis poksijad nahutaks teda korralikult. Loomulikult on sport USA-s suur bisnis, Jake on suutnud selle hetkel endaga siduda,“ arvab ta.

Foto: Peeter Viisimaa

Pigem eelistab ta jälgida pigem Uku Jürjendali tegemisi – tema sihikindel töö ja vaev on ta viinud võitlema Glory võitlussarja, mis tutvustamist ei vaja ning hea on näha eestlast sellisel tippvõistlusel juba mitmendat korda osalemas. „Ukule soovin veel rohkem edu!“ ütleb Priit.

Foto: Peeter Viisimaa

Priit toob silmapaistva sportlasena välja ka Ott Remmeri, kes UFN Rakverel üles astub. „Ott on olnud küllaltki pikalt areenil, osalenud väga paljudel erinevatel võitlusspordiüritustel, pidanud palju võitlusi ja oma püüdlikkusega võitnud paljude kohalike fännide südameid, loomulikult võite ka. Mees ,kes on sihikindel ja ei pläkuta niisama ning läheb ajas vaid paremaks!“ tunnustab Priit Kolsar.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel