Pacquiao alistas tiitlimatšis Broneri

20. jaanuar 2019 | Uudised

WBA kuni 67-kiloste meeste ajutine tšempion Manny Pacquiao alistas 19. jaanuaril Las Vegases kõigi kohtunike otsusega Adrien Broneri.

Broneri teenistus oli seni 1-1,5 miljonit, kuid tõusis nüüd 10 miljonile, kirjutas Niall Doran, keda poksimeedias tõsiselt võetakse. Filipiinlane teenis ilmselt tavapärased 20 miljonit dollarit. Saal oli välja müüdud, 13 025 pealtvaatajat. Kohal oli ka Floyd Mayweather juunior.

Teenistus oleneb ka PPV-st. PPV hind 75 dollarit oli poksimeedia arvates liiga kõrge, kuna promootorid pole Pacquiaole leidnud korralikku vastast pärast 2015. aasta kaotust Floyd Mayweather juuniorile. Broner arreteeriti paar päeva enne jõule, sest ta ei ilmunud kohtusse. Asi ulatub 2017 detsembrisse, kui ta ületas kiirust ning puudusid juhiluba, registreerimistunnistus ja kindlustus. Lisaks on Broner antud kohtusse, kuna tal on mingite ehete eest maksmata 1,2 miljonit dollarit.

Badou Jack ja Marcus Browne (22-0, 16 KO) poksisid vabale WBA poolraskekaalu ajutise meistri tiitlile. Jack sai poole matši ajal Browne’i peaga otsaette ja tekkis verejooks, mis ei jäänudki järele. Browne domineeris, kuid temalt võeti ka punkt klintši eest. Lõpuks siiski 3:0 võit Browne’ile. WBC teatas, et võitja saab poksida nende tšempioni Oleksandr Gvozdikiga.

Nordine Oubaali ja Rau’shee Warren poksisid vabale WBC kukk-kaalu tiitlile. Oubaali võitis 3:0. Oubaali esimene profimatš toimus kaheksakordse Eesti meistri Sergei Tassimovi vastu.

Ajutine WBA sulgkaalu tšempion Jhack Tepora pidi poksima mehhiklase Hugo Ruiziga (38-4), kes oli 2011. aastal ajutine WBA kukk-kaalu ja 2016. aastal ajutine WBC raskekukk-kaalu tšempion, Thepora aga ei saanud kaalu ja kaotas tiitli.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel