Olümpiamaadluses oli edukaim korraldajamaa

07. august 2021 | Uudised

Tokyos said 7. augustil selgeks kõik maadluse olümpiavõitjad, edukaim riik oli Jaapan viie kuldmedaliga.

Viimasena selgus kuni 50-kiloste naiste võitja. Kulla sai kaela Yui Susaki (Jaapan), kes finaalis alistas 10:0 Ya-Nan Suni (Hiina). Pronksmedalid võitsid Sarah Hildebrandt (Ameerika Ühendriigid) ja Maria Stadnik (Aserbaidžaan).

97-kiloste meeste vabamaadluse parimaks osutus Abdulrašid Sadulajev (Venemaa Olümpiakomitee), kes kullamatšis oli 6:3 üle Kyle Snyderist (Ameerika Ühendriigid). Pronksid võitsid Abraham Conyedo (Itaalia) ja Reineris Salas-Perez (Kuuba). Sadulajevit peetakse praegu kõige domineerivamaks vabamaadlejaks. Ta võitis ka eelmise olümpia, kuid kergemas kaalus. Viimati kaotas ta 2017. aastal ja just Snyderile, kes võitis selle kaalu eelmisel olümpial. Nende 2017. aasta kohtumist MM-i finaalis nimetati sajandi matšiks. Kuna Sadulajev on Dagestanist, küsiti pärast tänast finaali, kas ta kavatseb minna Habib Nurmagomedovi jälgedes vabavõitlusse. Sadulajev vastas eitavalt.

Jaapanile järgnesid Venemaa Olümpiakomitee nelja kullaga ja Ameerika Ühendriigid kolme kullaga. Kõige rohkem medaleid kogusid ameeriklased: üheksa.

Epp Mäe alistas 5:4 olümpiavõitja Erica Wiebe’i (Kanada), kuid kaotas siis veerandfinaalis 0:3 Hiroe Minagawale (Jaapan). „Ei suutnud vastast lahti harutada,” ütles eestlanna.

Kreeka-rooma maadluse raskekaallane Artur Vititin kaotas 0:8 Muminjon Abdullajevile (Usbekistan).

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel